Архівні новини зі старого сайту в процесі переносу, тому тимчасово зображення будуть недоступні. Вибачте за незручності

Мунтян переконує, що не за горами реконструкція під’їзних шляхів до КПП «Шепіт»

  • 1574

ВСІ В ОЧІКУВАННІ /


Про це повідомив голова Чернівецької облради на Форумі Карпатського Єврорегіону «Карпати-2030», у якому взяв участь разом з очільниками ще трьох областей Карпатського регіону та учасниками Асоціації органів місцевого самоврядування «Єврорегіон Карпати – Україна». Організатор Форуму зазначена Асоціація (АОМС). Це підсумкова зустріч попередніх 4 років – фактично каденції, упродовж якої вони працювали над вирішенням спільних для цих регіонів проблем.

 

Іван Мунтян поділився досвідом співпраці з Асоціацією щодо реалізації проєктів Програми підтримки ініціатив місцевих карпатських громад, Програми підтримки міжрегіональної співпраці «Змінимо країну разом» і транскордонного співробітництва. У Чернівецькій області було реалізовано більше 10 таких проєктів – у Вижницькому, Путильському, Сторожинецькому районах.

 

Упродовж цієї каденції розроблялася стратегія Єврорегіону «Карпати», і від Чернівецької області надійшло чимало пропозицій щодо розвитку інфраструктури. У перспективну реконструкцію включена наша дорога, яка проходить від Шепоту, Руської, через Усть-Путилу – до сусідньої Івано-Франківщини, її Верховинського району (дорога Р62 на різних ділянках). На всіх цих засіданнях голова Чернівецької облради неодноразово порушував ці питання і відстоював включення їх у стратегічні проєкти на загальнодержавному рівні.

 

 

Під час панельної дискусії він розповів також про наш величезний досвід співпраці на різних рівнях з європейськими структурами. Адже як його колеги з Львівщини налагоджували співпрацю з Польщею, з якою межує їхня область, колеги з Закарпаття – відповідно з Угорщиною, так тут, у Черінвцях готували спільні проєкти з сусідньою Румунією – для залучення партнерів і лоббістів наших проєктів на європейському рівні. Завдяки тісним контактам і особистій дружбі з керівництвом сусіднього Сучавського повіту, у одному з минулих засідань Асоціації на запрошення І.Мунтяна взяв участь і голова Сучавської повітової ради Георге Флутур. Адже Карпати розкинулися не лише на українській стороні…

 

Іван Мунтян відзначив, що наша Асоціація у своїй діяльності, організації подій і підході до вирішення питання уже сягнула гідного рівня, загальноприйнятого в Європі. Оскільки вона є фактично конкуретном для подібних організацій з інших країн – уже більш досвідчених і відоміших за неї, вона потребує лобіювання і урядової підтримки. Та всі ці роки її учасники працювали на її визнання і не майбутню можливість залучення інвестицій і грантів для розвитку Карпат. І рівень та репутація цієї Асоціації свідчать, що ця робота була успішною.

 

 

Іван Мунтян скористався нагодою розповісти на Форумі Карпатського Єврорегіону «Карпати-2030» про успіхи Чернівецької області: «Саме в ці дні планується підписання угоди між Україною і Румунією про втілення проєкту з реконструкції під’їзних шляхів до КПП «Шепіт», - сказав він. - Відкриття КПП і під’їзних шляхів до нього стане початком будівництва транспортної артерії, яка не лише дозволить розблокувати наш відірваний від світу Путильський район, сприятиме розвитку регіону, а й стане корисною для розвитку туризму і сусідніх регіонів і скоротить на 200 км транзит з сусідньої Румунії. Ми пройшли два етапи відбору і проєкт уже на стадії підписання. Це також частина стратегії згаданої Асоціації».

 

І.Мунтян зауважив, що за останні 20 років, перебуваючи на різних керівних посадах, мав різні можливості брати участь у подібних зустрічах і форумах європейського рівня – і форумі Дунайської стратегії, і в проєкті «4 регіони для Європи», і в заходах Єврорегіону «Верхній Прут» тощо. На його особисте враження – рівень Асоціації сягнув європейського, враховуючи її підходи до підготовки і проведення таких засідань, залучення різних партнерів як з території України, так і з-поза неї.

 

І.Мунтян привітав голів обласних рад, районних рад та інших рівнів, які входять у Асоціацію, висловив велику повагу і подяку організаторці – виконавчій директорці Асоціації Галині Литвин.

 

 

І.Мунтян отримав відзнаку на Форумі Карпатського Єврорегіону «Карпати - 2030»: команда Асоціації органів місцевого самоврядування «Єврорегіон «Карпати – Україна» відзначила, серед інших, і його в номінації «Лідер розвитку Карпат».

 

«Незважаючи на несвятковий настрій у країні – карантинні обмеження, пов’язані з пандемією коронавірусу, а також передвиборчу заклопотаність – є чому радіти і чим пишатися, - сказав голова Чернівецької облради. – Попри те, що саме на цю каденцію органів місцевого самоврядування припала і війна на Сході країни, і економічна криза в державі – але саме ці депутати реалізували всі рішення з реформи децентралізації, вони затверджували Перспективні плани областей, ми на своїх рівнях розглядали місцеві бюджети і приймали глобальні місцеві рішення. І нинішнім виборам, які відбуваються в нових ОТГ – саме ми створювали передумови. Тож кому, як не нам, продовжувати розпочате? Нам – людям, які почали і пройшли всі перипетії, а не партіям-одноденкам».

 

  

Довідково. Асоціація органів місцевого самоврядування «Єврорегіон Карпати – Україна» – перша єврорегіональна організація в Україні, створена ще 2007 року з ініціативи органів місцевого самоврядування чотирьох областей – нашої, Закарпатської, Івано-Франківської та Львівської. На сьогодні вона об’єднує 62 органи місцевого самоврядування усіх рівнів у цих областях. Вони разом плідно працюють на промоцію українських Карпат, на створення передумов спроможності гірських територій, на підвищення ефективності міжрегіональної і транскордонної співпраці.