Архівні новини зі старого сайту в процесі переносу, тому тимчасово зображення будуть недоступні. Вибачте за незручності

На митницю повертаються тіньові керманичі від минулої влади - Муратов

  • 1772
ЧУДА НЕ СТАЛОСЯ... / 

Екс-Голова Держмитслужби Ігор Муратов розповів про те, що стало причиною його звільнення та хто зараз монополізував контрабанду в Україні. Зокрема розповів про схеми на Одеській митниці, яку наразі очолює Ігор Резнік.


В інтерв'ю виданню "Ділова столиця" екс-очільник митниці Ігор Муратов розповів, як сьогодні влаштована контрабанда на митниці та як тіньові керманичі повертають свій вплив на службу.

Зокрема Муратов розповів про схеми, які знову працюють на митниці: "Схема так званої "товарної контрабанди" лише одна - підміна документів на товар. А вже ступінь нахабства цієї підміни і впливає на збитки бюджету. Наприклад, можна в контейнері взуття змінити вагу на 20% і написати, що не 20 тонн, а 16. Від цього податкове навантаження на цей вантаж зменшиться на 20%. А можна, наприклад, вагу залишити незмінною, а підмінити номенклатуру, назву товару. Веземо 20 тонн телевізорів, а за документами це 20 тонн вживаного одягу. Звідси і втрати бюджету через недоотримання платежів не 20%, а вже 10 000%".

В першу чергу це стосується Одеської митниці, яку очолює Ігорь Резнік (ЗМІ пов'язують його з одіозним Сеяром Куршутовим). Щодо Резніка екс-очільник митниці розповів, що "якщо провести справжню перевірку на "доброчесність", то йому, думаю, буде складно пройти її. Запитайте, чому він при мені втік в декретну відпустку, перевірте всі його публічні перемоги, про які він пише у Фейсбуці, і запитайте, чому його департамент контрабанди не помічає монополії турецької контрабанди в Одесі. Все стане на свої місця".

За словами Муратова, перед призначенням на цю посаду відбулася зустріч з президентом Зеленським, на якій він озвучив пропозиції щодо налагодження роботи митниці.

"Перша - це відновлення керованістю системою, зміна керівництва місцевих митниць, певних структурних підрозділів центрального апарату. Це дало б чіткий сигнал усім іншим: недоторканих не буде, ми працюємо по закону, - каже Муратов. - Що, власне, і було зроблене: спільно з міністром ми провели декілька колегій, змінили керівників половини митниць. Для мене було важливо знати людину і бути впевненим, що ця людина професійна і має "хороше ім'я", тобто не причетна до якихось скандалі". Муратов зазначає, що все реалізувати він не встиг, "але вектор був вірний і перемоги на цьому шляху були. Бюджет наповнювали, керованість відновили, "мінімізаторів" почали притискати".