Хто балотуватиметься за списком “Рідного міста” у Чернівцях? "Свободівці" вже засудили зрадників

ХТО КОМУ ПРОДАН? /

Політична партія “Рідне місто” висунула кандидатів у депутати до Чернівецької міської ради. Серед них — чинні депутати, член виконавчого комітету та заступник міського голови. Список кандидатів 
Суспільне Буковина надали у ТВК. 

У мери Чернівців “Рідне місто” висунуло Василя Продана. Зараз він виконує обов'язки міського голови замість Олексія Каспрука, якого відправили у відставку за ініціативи Продана.

До міської ради “Рідне місто” висуває шістьох чинних депутатів — Володимира Бешлея та його сестру Тетяну, Валерія Чинуша (фракція “Рідне місто”), а також Андрія Ілюка, братів Володимира та Назара Мокловичів (позафракційні). П’ятеро депутатів голосували за відставку Каспрука.

Володимир Бешлей — депутат та директор міського департаменту житлово-комунального господарства. На посаду його призначив в.о. міського голови Василь Продан. Бешлея призначили з кадрового резерву, раніше конкурс на посаду виграв інший депутат — Віталій Гавриш, втім йому запропонували очолити департамент розвитку. У квітні 2020 року поновлений міський голова Каспрук звільнив Бешлея. Пізніше він поновився через суд.
 

Бешлей тричі був депутатом міської ради. У 2006 та 2010 роках балотувався від “Нашої України”, у 2015 — від “Рідного міста”. Під час передвиборчої кампанії на минулих виборах спостерігачі “Опори” виявили, що іменинникам на окрузі дарували книги-путівники від кандидата в депутати Володимира Бешлея. Він сказав, що не вбачає в цьому порушення, оскільки “не можна підкупити виборця книжкою”. Пізніше в день тиші на окрузі влаштували святкування “Дня Калічанки” за його підтримки.

 

Фото МБ


За 2019 рік Бешлей задекларував понад 300 тисяч гривень зарплати на посаді начальника департаменту міської ради. Готівкою зберігає 56 тисяч доларів, 350 тисяч гривень та п’ять тисяч євро. Його дружина Анастасія Бешлей заробила 82 тисячі гривень, готівкою зберігає 45 тисяч доларів та 14 тисяч євро.

Тетяна Бешлей — депутатка, сестра депутата Володимира Бешлея.

Валерій Чинуш — депутат, директор підприємства “Бізнес-центр Буковинський”. З 2002 року п’ять разів балотувався в депутати Чернівецької міської ради. Чинуш є одним з депутатів, які пропустили найбільше сесійних днів впродовж чинного скликання — до серпня він не відвідав 62 дні. Також не прийшов на понад 50 засідань постійної комісії, до якої належить.

У 2019 році депутати проголосували за те, щоб продовжити на 15 років фірмі Чинуша договір оренди на ділянку під ринком “Буковинський”. Сам Чинуш також за це проголосував. Працівники ринку прийшли на сесію з вимогою не дозволити там забудову, Чинуш планував побудувати на території ринку торговий центр. У коментарі Суспільному сказав, будуватиме вже після того, як домовиться з підприємцями. Директор ринку Володимир Здоровецький також балотуватиметься від “Рідного міста”.

Згідно з декларацією, активи Чинуша в понад десять разів перевищують доходи. Він задекларував 180 тисяч гривень зарплати, ще понад пів мільйона отримала дружина. Понад 20 мільйонів гривень Чинуш позичив, готівкою зберігає майже 200 тисяч доларів, понад 150 тисяч євро та 80 тисяч гривень. Ще два з половиною мільйони гривень, 100 тисяч доларів та майже пів мільйона євро готівкою задекларувала дружина.

Назар Моклович — депутат, колишній член фракції “Свобода”. У 2017 році його та ще одного депутата виключили з фракції. У повідомленні прес-служби ВО “Свобода” йшлось про те, що дії депутата “не гідні представників громади”. У 2019 році Моклович пропонував створили управління декомунізації, втім пропозицію не підтримали.
 
 

Андрій Ілюк — депутат, колишній голова фракції “Свобода”. 

 

Дії цього негідника вже встиг засудити на своїй сторінці у Фейсбук голова обласної організації ВО "Свобода" Віталій Мельничук. Він оприлюднив цікаві, навіть цинічні деталі у поведінці цього "діяча": 

 

 

Хто ще у списку РМ?

Володимир Моклович — брат депутата Назара Мокловича. Став депутатом у 2019 році після того, як член фракції “Свобода” Микола Собко склав повноваження.

Дмитро Сірман
— був депутатом попереднього скликання міськради від партії “Наша Україна”. Виконував обов'язки директора міського департаменту житлово-комунального господарства. У 2020 році його призначили заступником міського голови, кандидатуру подав Василь Продан.

Микола Проданюк — член виконавчого комітету міської ради, колишній координатор Прозоро в Чернівецькій області. У 2018 році Проданюка призначили радником секретаря ради Василя Продана, пізніше — членом виконкому. Його кандидатуру подав Продан.

Серед кандидатів у депутати до міської ради від “Рідного міста” — сільський голова Коровії Юрій Продан. У 2019 році він балотувався до парламенту як самовисуванець. Коровійська сільська рада позивалася до Кабміну через перспективний план області. Тоді у коментарі Суспільному Продан сказав, що в селі не хочуть утворювати ОТГ з Чернівцями через незначне депутатське представництво Коровії в міській раді. Водночас в ОДА повідомляли, Коровія не об’єдналась з іншими селами, коли це можна було зробити добровільно.

У депутати партія висуває Руслана Раздорського — засновника обласної організації партії “Рідне місто”, адвоката, який представляв інтереси секретаря ради Василя Продана у справі про поновлення Олексія Каспрука на посаді мера.

Балотуватиметься учасник АТО, підприємець Сергій Сухомлін, співробітник Чернівецької обласної адміністрації Сергій Сорокін та фахівець міського департаменту житлово-комунального господарства Андрій Назарчук.

Серед кандидатів — чернівчанин Степан Рожков (на фото справа). Він неодноразово зривав сесії міської ради, заявляючи про “тотальну корупцію і контрабанду”.

На минулих виборах у 2015 році партія “Рідне місто” отримала найбільше мандатів — 10, а її передвиборча кампанія була найдорожчою серед партій в області і вартувала понад мільйон гривень. У 2015 році у програмі “Теледебати” на ТРК “Буковина” Володимир Бешлей не відповів на запитання, хто фінансує їхню партію. 

 Купити квартиру в Чернівцях
Більше новин по темі:
Не пропускайте важливих новин!
Увімкніть сповіщення, та отримуйте новини моментально після публікації