Архівні новини зі старого сайту в процесі переносу, тому тимчасово зображення будуть недоступні. Вибачте за незручності

Команда Зе: Медведчук у спокої, а проти Порошенка в СБУ розпочали 15 нових справ

  • 894

КОМЛЕКСИ "ШОСТОГО" / 

 

Адвокати п’ятого президента України Петра Порошенка Ігор Головань та Ілля Новіков заявили, що проти колишнього глави держави відкрили 15 нових проваджень. Про це вони повідомили під час свого брифінгу у п’ятницю, 11 вересня.

«4 вересня з’явилося 15 нових проваджень, спрямованих фактично проти п’ятого президента України Петра Порошенка», — заявив Головань. На його думку, справи сфабриковані. Адвокат додав, що їх відкрили в СБУ.

За словами Голованя, у провадженнях йдеться про статті 110 ККУ (посягання на територіальну цілісність), 109 ККУ (повалення конституційного ладу, захоплення державної влади), державна зрада, привласнення власності, фінансування тероризму, втручання в роботу електронно-обчислювальних машин комп’ютерних мереж.

Він додав, що справи дублюють попередні. Зокрема, провадження щодо Кузні відновили за рішенням Печерського суду. Захисник Порошенка припускає, що суддя Світлана Смик проявила «лояльність до Портнова», адже більше року розглядає справу щодо порушень самого Портнова.
 

Також Головань бачить у провадженнях слід колишнього власника ПриватБанку Ігоря Коломойського, оскільки у фабулах справ багато йдеться про банківську справу.

  

  

Окрім цього, адвокат Ілля Новіков наголосив, що всі попередні фейкові провадження проти Порошенка зайшли в глухий кут, тож тепер за командою з Офісу президента силовики «наплодили нові провадження».

«Найбільш примітне в останній активності СБУ — це не те, що заведені нові 15 справ стосовно Порошенка — ми до цього вже звикли. Як те, що не порушено жодного кримінального провадження проти депутата Деркача. При тому, що і Державний Департамент, і Міністерство фінансів США Деркача чітко, і я б навіть сказав, у непритаманній їм чіткій манері висловились про те, що вони вважають цю людину активним співробітником російських спецслужб. На цьому тлі особливо помітно, що СБУ ця ситуація не цікавить», — зауважив Новіков.

Адвокат наголосив, що є чіткі докази координації переслідування проти Петра Порошенка між Офісом президента, ДБР, Офісом Генпрокурора та людьми з команди Портнова.

«Ми бачимо, що єдине рішення, яке було прийняте за підсумками того сорому, за яким ми спостерігали в червні-липні цього року при спробі обрати запобіжний захід Порошенкові, яка відомо чим закінчилася, закінчилося диким скандалом. Єдине рішення, яке було прийняте — це кадрове рішення. Судячи з того що нам відомо, зараз пан Татаров виконує той функціонал, який до нього виконував в Офісі президента пан Смірнов», — додав Новіков.

Нагадаємо, після приходу чинного президента України Володимира Зеленського до влади в 2019 році проти Петра Порошенка було відкрито близько 30 кримінальних проваджень.

Зараз частина кримінальних справ закрита. Зокрема, справу «Ленінської кузні», «церковну» справа про Томос та інші.