Архівні новини зі старого сайту в процесі переносу, тому тимчасово зображення будуть недоступні. Вибачте за незручності

З 1 вересня зростає "мінімалка". Але зростають і податки...

  • 1390

ЩЕ НЕ ВЕЧІР / 


Рада ухвалила законопроєкт про підвищення мінімалки до 5 тис. грн з 1 вересняВерховна Рада ухвалила в цілому законопроєкт №3963 про внесення змін до Закону України "Про Державний бюджет України на 2020 рік", який передбачає підвищення мінімальної заробітної плати до 5 тис. гривень. Це на 277 грн більше нинішньої мінімальної зарплати. Про це повідомляє кореспондент Цензор.НЕТ.

"За" проголосували 295 народних депутатів, "проти" - 8, утрималися - 38, не голосували - 28.

Законопроєктом передбачено підвищення мінімальної заробітної плати і встановлення її з 1 вересня в розмірі 5 тис. грн.

Зазначимо, що зараз місячна мінімальна зарплата в Україні становить 4723 грн.

Крім того, передбачено збільшення видатків на підвищення розміру посадового окладу працівника і встановлення його в розмірі 2225 гривень.

Нагадаємо, раніше заступник міністра фінансів Денис Улютін заявив, що Мінфін у змозі профінансувати мінімальну зарплату в 5000 грн.

 

У свою чергу депутатка від фракції "Голос" Галина Васильченко, яка не голосувала за це рішення, прокоментувала у Фейсбук, що означатиме для економіки країни підвищення мінімалки у такому вигляді. За її словами, це призведе до "підвищення податків для малого бізнесу, який і так чи не найбільше за всіх постраждав і страждає від карантину та ледве зводить кінці з кінцями... Фактично така ініціатива може поступово вбивати МСП, особливо 2 групу ФОПів. Тим паче, якщо протягом року мінімалку підвищать ще двічі до 6500, як про це заявляє влада".


Що саме зміниться?


▪️ Зросте єдиний податок для ФОПів 2 групи - з нового року вони будуть платити на 256 грн більше щомісяця.
▪️ Зросте ЄСВ (спочатку на 61 грн, а вже через рік - на 390).
▪️ Зросте податок на нерухомість. І це стосується всіх громадян.
▪️ Зросте туристичний збір, збір на паркування, судовий збір, податок на доходи та військовий збір.


Але постраждає не тільки малий бізнес. Постраждають всі.

1. Зростання податків = зростання цін для всіх споживачів. І українець зможе купити набагато менше на обіцяні 6 тис грн.
2. Підприємці почнуть скорочувати штат найманих працівників. Адже з вересня утримання одного робочого місяця на мінімалці стане на 338 грн дорожчим для роботодавця, а через рік - на 2168 грн.

Замість того, аби підтримати важливі законопроекти для підприємців, влада продовжує знищувати бізнес. Наприклад, законопроекти 2644, 2645, 3853-1, які просять ухвалити підприємці, навіть на комітеті не розглядають!

Замість того, аби робити справжні якісні зміни, монобільшість далі надає перевагу формі, а не змісту, - зазначила народна депутатка.

 

 

Як повідомлялося, уряд запланував три етапи підвищення мінімальної зарплати. З 1 вересня 2020 року "мінімалка" виросте до 5 000 грн (+277 грн, або + 5,9%). З 1 січня 2021 року - до 6 000 грн (+1000 грн, або + 20%). З 1 липня 2021 року - до 6 500 грн (+500 грн, або + 8,3%).