Тиск на Смолія йшов від самого верху, для багатьох інвесторів його звільнення буде червоною лінією, вартість українських активів впаде, - журналіст Сич

ЩО ВИ РОБИТЕ, КЛОУНИ? / 


Незалежність Національного банку України - одна з умов співпраці України з Міжнародним валютним фондом, Світовим банком, країнами G7. Про це нагадує у Facebook головний редактор НВ Віталій Сич.

"Це безумство. Глава НБУ Яків Смолій подав у відставку через політичний тиск. Монетарна політика була однією з небагатьох зон стабільності і компетентності. Незалежність НБУ була однією з умов співпраці України з МВФ, СБ, G7. До того ж тиск на Смолія йшов від самого верху. Для багатьох інвесторів і партнерів це буде червоною лінією. Вартість українських активів впаде", - пише журналіст.

Він описує інформаційний потік останніх днів: "Новий закон про медіа пропонує дати держрегулятору повноваження штрафувати і закривати сайти і журнали за рішенням лояльних - інших немає - судів. Колишньому президенту шиють термін чи то за формальності під час призначення чиновника, чи то за незаконне ввезення картин. Юрій Бутусов повідомляє, що глава Антимонопольного комітету Терентьєв звільнений президентом за штраф, накладений на компанію з дистрибуції сигарет".

"Вражаюча динаміка. Ми хочемо довести, що можемо і маємо право на найшвидше державне харакірі? Мені здається, це не обов'язково", - резюмує Сич.
 

 

Посли G7 про відставку Смолія: Підрив незалежності Нацбанку поставить під загрозу надійність реформ в Україні та їхню підтримку


Посли країн "Великої сімки" (G7) прокоментували звільнення глави Нацбанку Якова Смолія: застерігають від відкату реформ. Про це йдеться в заяві послів G7, передає Цензор.НЕТ

"Незалежний Нацбанк - фундаментальне досягнення для України, що зменшило корупцію, сприяло зростанню й врятувало збанкрутілий банківський сектор. Підрив цієї надважливої інституції був би великим кроком назад і поставив би під загрозу надійність реформ України і їхню підтримку", - заявили посли G7.

 

Тим часом, офіс Президента оприлюднив заяву щодо діяльності Національного банку України.


"Нашим безумовним пріоритетом залишається забезпечення незалежності Національного банку України, про що неодноразово зазначав президент України. Правління НБУ буде продовжувати свою діяльність на засадах незалежності та професійності", - цитує Цензор.НЕТ повідомлення пресслужби ОП.

Також наголошується, що НБУ разом з урядом "повинні продовжувати реалізацію зваженої монетарної та фіскальної політик, що слугуватиме запорукою для забезпечення макроекономічної та фінансової стабільності і сприятиме економічному зростанню і відновленню банківського кредитування".

"Наголошуємо, що дискусії щодо діяльності Національного банку України повинні базуватися виключно на засадах професійності та мають бути позбавлені політичного забарвлення, яке може мати негативний вплив на інституційну спроможність і незалежність Національного банку України", - наголошується в повідомленні.

 

 

У ситуації з відставкою Якова Смолія є 4 сценарії розвитку подій і лише один веде до його остаточного звільнення глави Нацбанку.


Про це у Фейсбук пише нардеп "Голосу", член фінансового комітету ВР Ярослав Железняк.

Железняк підкреслює, що перед звільненням Смолія аргументи щодо його відставки мають вислухати президент, профільний комітет Ради і депутати в залі парламенту.

"Є мінімум чотири сценарії розвитку події:

1) Президент як би поцікавиться, що там з політичним тиском і не прийме відставку. А, навпаки, розбереться з тим політичним тиском.


2) Мій Комітет не схвалить відставку. Ну і спитає про політичний тиск


3) В раді знайдеться мінімум 198 притомних людей, які перед тим, як голосувати за відставку спитають про політичний тиск. І не проголосують.

4) Президенту, Комітету і 226+ депутатам пофіг на політичний тиск і вони у турборежимі звільнять Смолія. Що вже втрачати, криза так криза!"- зазначає Железняк.

 

 

 

Нагадаємо, 1 липня голова Національного банку України Яків Смолій написав і подав Президенту України заяву про звільнення у зв'язку з відставкою за власним бажанням.
 

Члени правління НБУ поділяють позицію глави НБУ Якова Смолія, який подав у відставку, але продовжують працювати для збереження макрофінансової стабільності.


 Купити квартиру в Чернівцях
Більше новин по темі:
Не пропускайте важливих новин!
Увімкніть сповіщення, та отримуйте новини моментально після публікації