Архівні новини зі старого сайту в процесі переносу, тому тимчасово зображення будуть недоступні. Вибачте за незручності

Новий опалювальний сезон у Чернівцях під загрозою зриву, бо депутати проти кредиту на заміну аварійних теплотрас (ВІДЕО)

  • 800

КОЛИ ЦЕ ПРИПИНЕТЬСЯ?! /


Депутати міської ради 1 липня на сесії не задовольнили клопотання Європейського банку реконструкції та розвитку від 18 червня цього року та відмовилися ратифікувати Кредитний договір між комунальним підприємством «Чернівцітеплокомунерго» та ЄББР, а також Грантову угоду між комунальним підприємством «Чернівцітеплокомун-ерго», Чернівецькою міською радою та ЄББР. Таке рішення міської ради ставить під сумнів подальшу реалізацію проекту модернізації системи теплопостачання Чернівців та створює загрозу що новий опалювальний сезон у місті не розпочнеться. Про це повідомив міський голова Олексій Каспрук.

 

Без ратифікації Кредитного договору з ЄБРР КП «Чернівцітеплокомуненерго» не може отримати 2, 171 млн. євро кредитних коштів на заміну 7 км аварійних магістральних теплопроводів у Чернівцях. В міському бюджеті коштів на заміну цих аварійних ділянок теплотрас наразі не передбачено, вільного фінансового ресурсу у бюджеті для фінансування цих видатків також не має, власним коштом виконати такий обсяг робіт «Чернівцітеплокомуненерго» не спроможне.

 

«Роботи із заміни аварійних мереж теплопостачання мали початися у липні і завершитися до середини вересня цього року, окрім однієї найбільш складної ділянки траси,що проходить під вулицею Головною, де трохи інший графік виконання робіт. Без заміни цих аварійних ділянок магістральних теплотрас розпочати новий опалювальний сезон у Чернівцях неможливо», - заявив директор підприємства Олександр Меленчук.

 

Окрім того, як повідомляє пресцентр Ратуші, депутати не ратифікували Договір інвестиційного гранту від Фонду Східноєврропейського партнерства з енергоефективності та довкілля на суму 3,570 млн.євро. Ці кошти мали бути спрямовані на встановлення майже 300 індивідуальних теплових пунктів (ІТП) для багатоповерхових будинків на вул. Південно-Кільцевій, Воробкевича, Ентузіастів, Комарова, Івасюка, Героїв Майдану, мікрорайоні Гравітон та Залозецького.

 

8 липня мала відбутися передконтрактна зустріч, підписання контракту та початок робіт з проектування, виробництва та облаштування ІТП. Завершення цих робіт дозволило б десяткам тисяч чернівчан вже наступного опалювального сезону економити кошти на централізованому опаленні, забезпечувати комфортні умови в своїх домівках, адже ІТП в автоматичному режимі регулює температура теплоносія, який подається в будинок, в залежності від погоди.

 

 

«Більша частина депутатів у черговий раз засвідчила, що їх не цікавлять прогресивні зміни у місті, модернізація міської інфраструктури та потреби чернівчан. Основна мета – будь яким засобами загальмувати зміни, навіть якщо все місто вже цієї зими може залишитися без тепла, а чернівчани втратять шанс отримати екологічне, безпечне, якісне опалення своїх домівок за прийнятними цінами. Буду намагатися переконати депутатів, що іншого альтернативного шляху модернізувати систему теплопостачання у Чернівцях не має, розпочатий проект потрібно завершити, не шкодити громаді, не псувати міжнародний імідж Чернівців. Прошу чернівчан допомогти це зробити спільними зусиллями»,- заявив міський голова Олексій Каспрук.