Архівні новини зі старого сайту в процесі переносу, тому тимчасово зображення будуть недоступні. Вибачте за незручності

Немає ні коштів, ні підтримки депутатів, - Каспрук про будівництво дамби, яка може захистити Чернівці від підтоплень

  • 1155
ДАМБІ - АМБА /

Чернівцям необхідне будівництво дамби, яка захистить містян, які живуть вздовж Прута, а також тисячі підприємців Калинівського ринку і ринку "Добробут" від можливих майбутніх паводків. Втім частина депутатів відмовляється навіть виділити землю вздовж річки для її будівництва.


Про це повідомив міський голова Чернівців Олексій Каспрук в ефірі на телеканалі ТВА, пише molbuk.ua.

"Нам не потрібна дамба вздовж Калинівського ринку, нам вона абсолютно нічого не вирішить, ба більше, може більше нашкодити іншому берегу - мікрорайону Калічанка та іншим населеним пунктам вниз по течії. У нас більша загроза йде з боку Заставнівського району, озер, які так само призводять до затоплення Садгори, Калинівського ринку. Тому тут має бути якийсь державний проєкт, нам потрібна участь органів місцевого самоврядування, місцевої влади Заставнівського району. Мова йде про величезну суму - більше мільярда гривень. Міський бюджет ніколи не акумулює ці гроші. Тут треба пробувати залучати європейські кошти на умовах співфінансування".

Для цього, за словами мера, потрібно спершу виділити земельну ділянку для будівництва дамби, дороги і протипожежний резервуар.

"Бо для Калинівського ринку вогонь чи вода - і те, і те біда", - зауважив Каспрук.

Він розповів, що протягом останнього року над цим питанням працювала робоча група. Втім частина депутатів блокує виділення землі.

"Говорили, щоб було дві земельні ділянки. Одна безкоштовно передавалася б Калинівському ринку як нашому комунальному підприємству. Друга ділянка вздовж Прута, фактично хащі, передавалися би в оренду підприємству "Добробут" для будівництва інфраструктури. Не для магазинів, не для підприємницької діяльності, чисто для будівництва інфраструктури. за законом, під такі потреби земля передається без конкурсних засад... Це один із кроків, які треба робити, щоб захистити місто, при чому і лівий, і правий береги", - повідомив міський голова.