Архівні новини зі старого сайту в процесі переносу, тому тимчасово зображення будуть недоступні. Вибачте за незручності

Зареєстровані в Заставнівській ОТГ організації, почали сплачувати ПДФО до казни району: чиновники РДА пустили кошти, які раніше йшли на розвиток Заставнівської громади, собі на зарплати. Люди обурені, Осачук "вмив руки" (ВІДЕО)

  • 2120

ОТАКОЇ! /


Сьогодні вранці представники Заставнівської ОТГ влаштували пікет біля приміщення Чернівецької обласної державної адміністрації.

  

Невдоволення людей викликала ситуація з надходженнями до бюджету громади. Річ у тому, що зареєстровані в ОТГ організації, ПДФО почали сплачувати до районної, а не місцевої казни, як це передбачено законодавством. Люди на пікеті обурювалися, що чиновники Заставнівської РДА і райради почали витрачати кошти, які раніше йшли на розвиток та благоустрій Заставнівської громади, собі на зарплати, а обласна влада на це нік не реагує.

 

З пікетувальниками вийшов поспілкуватися голова ОДА Сергій Осачук, але його розмиті та непереконливі відповіді людей не влаштували. Він заявив, що до ситуації не причетний і ніяких незаконних вказівок не давав.

 

Згодом на зустрічі в ОДА за участю керівництва Заставнівська ОТГ та районної держадміністрації він дав дивне доручення підлеглим районним чиновникам "поступити по закону і справедливості" на користь громаді і "так само на користь всього району". Тобто "умив руки", хоча його доручення мало були більш ніж очевидним - виконувати закон, який, в даному випадку, на боці ОТГ. 

 

 

Свого часу районна рада та  голова РДА своїм рішеннями, яке суперечить законодавству, погрозами примусили керівників закладів, платників податків, спрямувати частину податків в районий бюджет, що завуальовувалося "для потреб боротьби з пандемією".

 

 "Тепер місто ж має двомісячну заборгованість за воду, доведеться відключати нічне освітлення в районному центрі. І це лише початок проблем. Наш бюджет вже недоотримав більше 700 тисяч гривень, а до кінця року ця сума складе більше 3,5 млн грн. А це зарплати вчителям, працівникам дитячих садочків. Може ми не вчасно прийшли, кругом рве дамби негода. Але у нас, у Заставні, дамбу беззаконня вже два місяці, як зірвало" - заявив міський голова Заставни Василь Радиш. 

 

 

 

Районним же чиновникам не подобається, що у них малі зарплати, а в ОТГ витрачають великі суми "на тюльпани та подарункові набори".

 

Люди пообіцяли вдатися до більш радикальних дій у випадку, коли ситуація з надходженнями у бюджет Заставнівської ОТГ не змінеться.