Архівні новини зі старого сайту в процесі переносу, тому тимчасово зображення будуть недоступні. Вибачте за незручності

Чернівецька міська рада вимагає від керівників держави припинити нападки на українську мову. З присутніх за це не голосували Продан, Моклович, Чесанов та Найдиш

  • 1238

ХТО КОМУ ПРОДАН? / 


Чернівецька міська рада 4 червня прийняла звернення до Президента, Голови Верховної Ради та Прем’єр-Міністра України на захист української мови та з вимогами припинити нападки на основи української нації та державності, публічно вибачитись за вислови, які зневажають Україну, зупинити політику малоросійства та нищення української держави. Звернення підтримали 23 депутата, не голосували 4 депутата – Василь Продан, Володимир Моклович, Анатолій Чесанов, Валерій Найдиш.


Вони вважають, що спроби обмежити використання української мови у публічній сфері є політичною диверсією проти України, української нації та кожного українця та переконані, що публічно виголошені керівниками держави наміри обмежити використання української державної мови у публічній сфері руйнують єдність нації, є черговою спробою поділити українців на різні сорти, ведуть до перетворення України у колонію та провокують громадянський конфлікт.

Чернівецька міська рада у своєму зверненні до керівників держави звертає увагу, що закон про мову це:
 

Крок до справедливості і відновлення самоповаги українця та єдності української нації.

 

Посилення безпеки українського інформаційного простору в умовах російської агресії та протидія інформаційної війни, яка ведеться здебільшого російською. Більше мільярда інвестицій за рахунок розвитку національного ринку книговидавництва, кіно, культурного, освітнього та мистецького продукту.

  

Довідково:

16 депутатів під час прийняття рішення щодо захисту української мови були відсутні: Тетяна Бешлей, Андрій Брязкало, Андрій Кандиба, Богдан Ковалюк, Артур Мунтян, Ігор Наконечий, Андрій Романчишин, Володимир Бешлей, Андрій Ілюк, Назар Моклович, Аліна Олевич, Ярослав Петришин, Олександр Пуршага, Любов Сорохан, Максим Тихонович, Валерій Чинуш.