Архівні новини зі старого сайту в процесі переносу, тому тимчасово зображення будуть недоступні. Вибачте за незручності

Рада ухвалила "антиколомойський" закон: Україна виконала умови для нової програми МВФ

  • 864
А МОНОБІЛЬШІСТЬ ТАКИ ГНИЛЕНЬКА... / 

Верховна Рада ухвалила в другому читанні та в цілому законопроєкт про окремі питання функціонування банківської системи (№2571-д).

За нього проголосували 270 народних депутатів.

За нього проголосували 270 народних депутатів. Законопроєкт підтримали 200 депутатів від фракції "Слуга народу", 23 – від "Європейської солідарності", 18 – від "Голосу", 16 – від депутатської групи "За майбутнє", 10 – від позафракційних, 3 – від групи "Довіра".

Цей законопроєкт також відомий як "антиколомойський". Противники законопроєкту називають його "антибанківським", а Національний банк – "антишахрайським".

Суть законопроєкту зводиться до того, що власники збанкрутілого банку, зокрема колишній власник Приватбанку Ігор Коломойський, не зможуть скасувати або зупинити його ліквідацію через суди, повернути банк собі або відновити його роботу.

Водночас власники банку зможуть у суді довести незаконність рішення Національного банку і спробувати отримати компенсацію. Її розмір буде визначати незалежний міжнародний аудитор, а не суд.

Визнання рішення про виведення банку з ринку незаконним не може бути підставою для його скасування.

Крім цього, законопроєкт наділяє Нацбанк додатковими повноваженнями. Регулятор зможе вимагати зміни складу ради або правління банку, якщо він вважає їх неефективними, а також зобов'язати банк визначати пов'язаних осіб до здійснення операцій із ними.

Нагадаємо, що прийняття цього закону було останньою вимогою для нової кредитної програми Міжнародного валютного фонду.  

 

Фото: president.gov.ua/