ГОЛОВНА | БЛОГИ | ПРО НАС | АРХІВ | ФОТОСЕРВІС | КОНТАКТИ | ВХІД НА САЙТ
Дивись:
 НОВИНИ
 СПОРТ
 ІНТЕРВ'Ю
 ПЕРСОНАЛІЇ
 АНАЛІТИКА
 ПРЕС-КОНФЕРЕНЦІЇ
 КРИМІНАЛ
 ШОУ-БІЗНЕС
 НАУКА
 ІСТОРІЯ
 ПОЛІТИКА
 СКАНДАЛИ
 ЦІКАВИНКИ
 ТЕХНОЛОГІЇ
 БІЗНЕС
 КУЛЬТУРА
 ЗДОРОВ'Я
 НАДЗВИЧАЙНІ СИТУАЦІЇ
 ПРЕС-ОГЛЯД
 ЧЕРНІВЦІ
 ЕКОНОМІКА
 ОСВІТА
 ЕКОЛОГІЯ
 МАС-МЕДІА
 РЕЛІГІЯ
 МІЖНАРОДНІ НОВИНИ
 ПРАВО
 КОРДОН
 ПРЕЗИДЕНТСЬКІ ВИБОРИ
 ПРОТЕСТИ
 НАРОДНІ ТРАДИЦІЇ
 МИСТЕЦТВО
 БЛАГОДІЙНІСТЬ
 ЧЕРВОНА РУТА 2009
 ОБЛАСНА ВЛАДА
 ВІДПОЧИНОК
 АРМІЯ
 ЖИТІЄ МОЄ
 БЛОГИ
 ОЧЕВИДНЕ-НЕЙМОВІРНЕ
АРХIВ
 
новин
веб-конференцiй
опитувань
ПРО НАС
КОНТАКТИ
ПОШУК
 


Новини від Киноафиша.юа
Загрузка...
Загрузка...
 
 
 

Новини Чернівці та Буковинського краю. Щоденні чернівецькі новини, буковинські новини, новини буковини, прессконференції, анонси, блоги, опитування.

  Перегляд новини  /  ЗДОРОВ'Я   >>> 5 Травня 2020

Рабство для медиків, страждання для пацієнтів: Супрун і Шерембей про «вбивство» медичної реформи

ЗЕ-РЕФОРМИ /


Ексочільниця МОЗ Уляна Супрун вважає, що плани уряду України повернутися до старих методів фінансування системи охорони здоров’я — це «крок у минуле».


Про це вона заявила на своїй сторінці у Facebook.

«Називати „поліпшенням реформи“ боягузливий крок у минуле — значить брехати і зневажати всіх українців, у тому числі медиків, які заслуговують на гідну і справедливу винагороду за свою роботу», — написала Супрун.

За її словами, справжня трансформація системи охорони здоров’я не може бути втілена в умовах, коли влада боїться викликати критику і хоче тільки подобатися.

«Не можна трансформувати рівень медичної допомоги у лікарнях і поліклініках, коли ти дивишся на медиків як на електорат/потенційний ризик для місцевих виборів восени. Сьогодні і Зеленський і Радуцький, і Максим Степанов захищають виключно власні політичні інтереси і статус-кво давно діючих у регіонах медичних еліт і фармацевтичної мафії», — підкреслила ексміністр.

Супрун зазначила, що співпраця влади і людей зі сумнівною репутацією заради рейтингів може перетворити «всю країну на дурдом».

«Медикам — зрівнялівку і рабство, пацієнтам — страх, страждання і смерть, Зеленському та ко — закордонні клініки і високі рейтинги. Українцям час дорослішати, вимикати телевізор і розуміти наслідки власних рішень», — додала вона. 
 
 
Скасування другого етапу медичної реформи призведе до повернення старої системи охорони здоров’я, і, відповідно, до зниження зарплат медикам.
 
Про це в коментарі InfoResist повідомив голова благодійної організації «100% життя» і співзасновник фонду «Пацієнти України» Дмитро Шерембей.

На його думку, у президента Володимира Зеленського немає об’єктивної інформації щодо медичної сфери в Україні, оскільки всі дані йому доносять «люди зі старої системи».

«І, звісно, вони зацікавлені в тому, щоб корупція залишилася. Тому вони йому розповідають, що СРСР – це було добре», – сказав Шерембей.

Він зазначив, що після впровадження першого етапу медреформи лікарі та медпрацівники почали отримувати більше грошей, тому заяви про недоотримання фінансування через другий етап не відповідають дійсності.

«Так, зараз вони стали отримувати більше. І, таким чином, ця інформація не просто обман, це фальсифікація, це неправда. І принцип медицини полягає не в її інфраструктурі, а в одужанні людей. І ми всі знаємо, як було. У нас вибір простий – залишити як було, або видозмінити. Реформа охорони здоров’я підпорядкована змістом змін, які приносять здоров’я. А не утримання інфраструктури», – стверджує правозахисник.

За словами Шерембея, у разі скасування медреформи вся система охорони здоров’я повернеться в минуле.

«Ми будемо приходити в порожню лікарню, платити за все, за що ми завжди платили, носити цукерки, букети, роздавати всім, хто там знаходиться, лежати на ліжку, яке ми принесемо, їсти суп, який ми зваримо. Це як було. А як було б, якби реформа була доведена до логічного завершення, – відповідь дуже проста. Доктор сімейний, дільничний лікар, раніше отримував 1800, зараз отримує 18 тис. І це результат реформи. І запропонуймо всім цим лікарям, а давайте ви повернетеся на 1800. Точно такий же процес був при першому етапі реформи охорони здоров’я», – вважає він.

Шерембей пояснив, що медреформа передбачає отримання чистої, відкритої зарплати лікарями, а це може бути багатьом невигідно.

«Я думаю, всім тим людям, які нині говорять про другий етап, треба подзвонити своєму сімейному лікареві й сказати, я вважаю, ти багато заробляєш, повертайся в стару систему охорони здоров’я. Але ніхто цього не зробить, тому що, очевидно, це суперечить здоровому глузду, і такій людині треба ставити діагноз для голови. І цей же самий цикл відбувається у вторинній ланці – не хочуть, щоб лікарі отримували чисту, професійну, відкриту зарплату. А хочуть, щоб все було по-старому. І все. Не існує іншого вибору», – припускає голова благодійної організації.

Він наголосив, що лікарі обманюють свій персонал, коли говорять про зниження зарплати в зв’язку з реформою і скорочення робочих місць.

«У системі охорони здоров’я на 29 млрд більше ресурсів у порівнянні з 2019 роком. Але докторові треба розподілити, залишати собі високу зарплату або медсестрі віддати. Він тепер отримав право керувати тим бюджетом, який до нього прийшов. І таким чином тепер він сам приймає рішення, але він же ніколи не звинуватить себе в цьому. Доктор ж себе не звільнив унаслідок реформи. Він себе залишив, і, напевно, зарплата у нього інша. Поставте йому просте питання: це його повноваження залишати персонал, або звільняти? І у нього є на це гроші. Питання тільки в тому, що у нього вибір – платити ту ж мізерну зарплату, яку він платив 30 років. Але він не хоче ухвалювати рішення», – пояснив правозахисник.

Шерембей додав, що реформа нікому не наказує когось звільняти. Вона лише дає право керувати ресурсами самостійно, але враховуючи інтереси пацієнтів, а не тільки головлікаря.

«Другий етап реформи надавав право вам, мені й громадянам обирати, куди нам йти. Тобто, по суті, ви отримували такий соціальний поліс, в якому написано, що у вас є 9 видів діагностики, безкоштовні пологи, реанімація, швидка, у вас все меню в руках. І держава вам тепер каже: ось з цього списку у будь-якій лікарні країни вас повинні обслужити, а ми оплатимо. Ось так виглядала реформа. Старий контекст виглядає наступним чином: вам треба знайти будь-яку лікарню, вблагати, щоб вас там прийняли і самому заплатити. Ось різниця реальності, в якій ми могли б жити і я, сподіваюся, будемо жити, і реальності, в якій ми жили раніше», – пояснив він.

Очільник БО підсумував, що скасування медреформи вигідне головним лікарям, які зможуть знову розпоряджатися бюджетом за своїм розсудом.

«Ось вам раз у році держава видає список сплачених нашими податками по комерційній вартості послуги всюди. Виграли всі українці одночасно. Знаєте, окрім кого? Крім групки головлікарів, які наживалися на цьому. І ось для групки головлікарів принесуть в жертву всю реформу, щоб у них лендкрузерів було побільше і мерседесів. І ср*ли вони на цих медсестер, тоді як 30 років ср*ли, так і зараз с*руть. Тільки експлуатують їх. В результаті реформи головлікар перестане красти. І доведеться надавати якісні послуги. І доведеться працювати. А ось цей весь перелік вони не хочуть робити. Вони хочуть як раніше – отримувати бюджет, його пиляти і говорити, що грошей немає», – резюмував Шерембей.

Нагадаємо, напередодні президент Володимир Зеленський закликав Міністерство охорони здоров’я переглянути другий етап медреформи, щоб виправити помилки.
Переглядів (1249) Коментарів (5) Додати коментар Версія для друку
Інші новини по темі
1. В обласному онкоцентрі триває конфлікт за посаду головного лікаря: Апеляційний суд задовольнив скаргу колишнього керівника установи Іллі Тащука
2. Чернівецький обласний кардіоцентр вдосконалюється, щоб рятувати життя, - Ірина Маковійчук (ВІДЕО)
3. Під Києвом лікарі відмовилися приймати жінку з інсультом. Вона померла біля стін лікарні (ВІДЕО)
4. У Чернівцях руйнується приміщення шкірно-венерологічного диспансеру, - ОДА (ФОТО)
5. Вперше на Буковині провели операцію на відкритому серці (ВІДЕО)
Коментарі
Додати свій коментар
  Ваше ім'я
  Місце проживання
  Введіть код
 оновити код
 
 
Увага, коментарі не відповідаючі нашим вимогам будуть видалені.
зачекайте ...