Архівні новини зі старого сайту в процесі переносу, тому тимчасово зображення будуть недоступні. Вибачте за незручності

На Буковині за підозрою на коронавірус зафіксовано кілька смертей священиків Московського патріархату

  • 6833

ЖИТІЄ МОЄ... / 


Сьогодні на Буковині помер настоятель Храму Святого Архистратига Михаїла УПЦ МП села Задубрівка Заставнівського району Чернівецької області Леонід Делікатний. Батюшка Леонід ще на Великдень проводив Богослужіння у храмі, а вже 24 квітня був госпіталізований до Чернівецької обласної клінічної лікарні з підозрою на коронавірус, 26 квітня стан погіршився і чоловіка у важкому стані перевели до реанімації, відібрали зразки для ПЛР-тестування. Сьогодні священник помер. Йому було 49 років.

 

Інформацію про смерть священика, а також про те, що у нього була підозра на коронавірус, мені підтвердив Директор департаменту охорони здоров'я Чернівецької ОДА Олег Чорний. За його словами, найближчим часом стануть відомі результати ПЛР-тестування, які встановлять, чи був священик хворий на COVID-19.

 

Інформація про смерть священика з'явилася також у вайбер-групі парафіян УПЦ МП. На Фейсбук-сторінці Чернівецько-Буковинської єпархії УПЦ МП наразі відсутня будь-яка інформація з приводу смерті їхнього священика.

Також, як мені стало відомо з власних джерел, на Буковині таємно поховали священика УПЦ МП, який також, ймовірно, помер від COVID-19. Уночі, 2 травня 2020 року, у Банченському монастирі - осередку "русского міра" на Буковині, помер священик УПЦ МП Іван Олійник. Хоча померлий проживав у Чернівцях, його забрала до себе братія Банченського монастиря. Можливо, щоби інформація не потрапила в ЗМІ. 
 
Інформацію про смерть священика підтверджує і допис Валентина Шевчука зі співчуттям на сторінці у Фейсбук (на фото). "З сумом в душі та болем у серці. Сьогодні не стало мого доброго друга та духовного наставника отця Івана. Це непоправна втрата для рідних, близьких, друзів та нашої парафії. Сумую разом з усіма хто знав о. Івана та завжди пам'ятатиму його добрі справи, настанови та поради.

Світла пам'ять про отця Івана вічно житиме в наших серцях. Вічна Йому пам'ять та Царство Небесне", - йдеться у дописі. Також про смерть отця Івана Олійника повідомляється у вже згаданій вайбер-групі парафіян УПЦ МП.

За моїми даними, відспівали померлого священика у Банченському монастирі.
 
Як відомо, представники РПЦвУ всіляко намагаються приховати інформацію про захворювання на коронавірус своїх священослужителів. В офіційних зведеннях про хворих та померлих на COVID-19, які публікуються на офіційній фейсбук-сторінці Чернівецької ОДА, інформація про смерть священика відсутня. Немає жодної інформації про смерть священика і на офіційній Фейсбук-сторінці Чернівецько-Буковинської єпархії УПЦ МП.

Померлий священик був настоятелем Храму УПЦ МП у мікрорайон Нові Ленківці м. Чернівці, проживав у мікрорайоні Садгора у Чернівцях.
 

За інсайдерською інформацією, поховали померлого священика на кладовищі у Банченах у неділю 3 травня. Кажуть, ніхто з прихожан парафії, де правив померлий, на похоронах свого священика не був.

 

Галина ЄРЕМІЦА, журналістка

спеціально для БукІнфо (с)