Архівні новини зі старого сайту в процесі переносу, тому тимчасово зображення будуть недоступні. Вибачте за незручності

Очєнь пріятно, царь: Путін погодився на обнулення президентських строків у Конституції Росії (ВІДЕО)

  • 2250

УТІ-ПУТІ... /


Президент РФ Володимир Путін заявив, що підтримує внесення в конституцію РФ змін, які б обнулили кількість президентських строків. Як повідомляє видання "ГОРДОН", про це він сказав під час виступу в Держдумі. Засідання транслювали на офіційному сайті нижньої палати російського парламенту.


"Я вважаю недоцільним прибирати з конституції обмеження кількості президентських строків. Друга пропозиція (про обнулення президентських строків), по суті, означає: зняти обмеження для будь-якого громадянина, зокрема і чинного президента, і дозволити в майбутньому брати участь у виборах. Звичайно, під час відкритих і конкурентних виборів. Зрозуміло, тільки якщо громадяни підтримають таку пропозицію і таку поправку, скажуть "Так" під час загальноросійського голосування 22 квітня. У принципі, цей варіант був би можливим, але за однієї умови: якщо Конституційний суд Російської Федерації дасть офіційний висновок, що така поправка не суперечитиме принципам і основним положенням основного закону", – заявив Путін.

З пропозицією обнулити президентські строки Путіна або повністю прибрати з конституції обмеження кількості строків сьогодні вранці виступила депутатка від "Единой России" Валентина Терешкова.

20 січня 2020 року Путін подав проєкт закону про поправки до конституції РФ на розгляд Держдуми. Його одноголосно ухвалили в першому читанні 23 січня.

У документі, зокрема, запропоновано унеможливити обіймати посаду глави держави більше ніж два строки, закріпити пріоритет конституції над міжнародним правом, а також розширити повноваження Конституційного суду. 11 лютого комітет Держдуми РФ затвердив поправки до конституції, у разі ухвалення яких Путін після виходу з поста президента довічно залишатиметься членом Ради Федерації.

Путін також запропонував поправку, що передбачає формування главою держави Держради "з метою забезпечення узгодженого функціонування та взаємодії органів державної влади".

Група експертів вважає, що в такий спосіб російський лідер намагається вирішити проблему збереження влади після 2024 року, коли закінчується його черговий президентський строк. Путін є президентом РФ із 2000 року з невеликою перервою. За чинною конституцією, він не може балотуватися на посаду глави Кремля у 2024 році.

4 лютого Путін говорив, що поправки в конституцію вносять не для продовження його повноважень.

Референдум щодо поправок до конституції заплановано на 22 квітня.