Архівні новини зі старого сайту в процесі переносу, тому тимчасово зображення будуть недоступні. Вибачте за незручності

СБУ заблокувала велику мережу російських «ботоферм»: Угруповання зареєструвало понад вісім тисяч активних акаунтів для поширення фейків про Україну (ВІДЕО)

  • 1355

ВОРОГ НЕ ДРІМАЄ / 


Служба безпеки України заблокувала у різних регіонах країни діяльність розгалуженої мережі «ботоферм», обладнання яких підтримувалося через російські онлайн-сервіси.


Про це повідомляє 17 лютого пресслужба СБУ.

«Оперативники спецслужби встановили, що телекомунікаційні платформи використовували для створення і просування фейкових акаунтів та спільнот для проведення незаконних операцій в інтернеті. Загалом угруповання зареєструвало понад 8 тисяч активних акаунтів для поширення у популярних соцмережах недостовірної інформації про ситуацію в Україні, підбурювання протестних настроїв, залякування населення, розсилання повідомлень про мінування об’єктів критичної інфраструктури та здійснення інформаційних атак на акаунти українських високопосадовців», - йдеться у повідомленні.

Як зазначили в СБУ, через акаунти також поширювали вогнепальну зброю, вибухові пристрої, наркотичні засоби.
 
 «Реєстрацію цих акаунтів у мережі інтернет здійснювали через російські онлайн-сервіси, які надавали послуги віртуальних мобільних номерів. Частина обладнання використовувалася зловмисниками для нелегального переправлення телефонного трафіку незаконно створених «операторів» «Фенікс» і «Лугаком», які функціонують на тимчасово непідконтрольних територіях, на мережі вітчизняних операторів. За інформацією спецслужби, цими «послугами» користувалися ватажки незаконних збройних формувань так званих «ЛНР» і «ДНР», - додали в СБУ.