Архівні новини зі старого сайту в процесі переносу, тому тимчасово зображення будуть недоступні. Вибачте за незручності

Найкращий фільм. Став відомий переможець премії Оскар 2020 — і це сенсація!

  • 1695
НІХТО НЕ ОЧІКУВАВ! / 

В ніч з 9 на 10 лютого, в Лос-Анджелесі пройшла церемонія вручення однієї з найочікуваніших кінопремій світу — Оскар 2020. В кінці вечора став відомий переможець — володар статуетки в номінації Кращий фільм.


Отже, на думку Американської кіноакадемії, кращим фільмом минулого року став Паразити Пон Джун Хо.

Вперше в історії кінопремії переможцем став фільм іноземною мовою (більше того — він забрав нагороду і у номінації Найкращий фільм іноземною мовою).

Конкурентами переможця на статуетку в найпрестижнішій номінації були Аутсайдери (Ford vs Ferrari), Ірландець (The Irishman), Кролик Джоджо (Jojo Rabbit), Джокер (Joker), Маленькі жінки (Little Women), Шлюбна історія (Marriage Story), 1917 (1917), Одного разу … в Голлівуді (Once Upon A Time in Hollywood).

Статуетка за кращу режисуру також дісталася режисеру фільму Паразити — Пон Джун Хо. У своїй промові режисер зазначив легендарного Мартіна Скорсезе (на що зал відреагував оваціями стоячи), а також заявив, що готовий розділити цю нагороду з усіма режисерами, які були представлені в ній.
 
Три нагороди отримав фільм "1917" Сема Мендеса, і два Оскари — "Джокер" Тодда Філліпса, що був фаворитом церемонії, і лише одна нагорода "Одного разу… в Голівуді" Квентіна Тарантіно.
 
92-я церемонія вручення премії Американської кіноакадемії Оскар другий рік поспіль проходила без ведучого (або втретє в історії премії).

 

Пон Джун Хо / Фото: REUTERS/Mario Anzuoni

 

Американська кіноакадемія представила номінантів на головну кінопремію року 13 січня. Лідером за кількістю номінацій була драма Тодда Філліпса Джокер — вона претендувала на 11 Оскарів.