Архівні новини зі старого сайту в процесі переносу, тому тимчасово зображення будуть недоступні. Вибачте за незручності

Наступ на свободу слова: у Чернівцях провели обшуки на телеканалі ТВА. Хотіли відключити сервери (ОНОВЛЕНО)

  • 4152
ТИСК НА ОПОЗИЦІЙНИЙ КАНАЛ / 

11 січня 2020 року у приміщенні бізнес-центру у Чернівцях, де розміщений телеканал ТВА, відбувся обшук. За попередньою інформацією, слідчі дії проводив столичний підрозділ Державної фіскальної служби.

За словами директора ТВА Вадима Пелеха, слідчі пред’явили ухвалу на обшук фірми, яка жодним чином не пов’язана з ТВА, але при цьому намагалися вилучити сервери телеканалу.

«У нас спільна серверна з іншими орендарями, – розповів Пелех. – Якби слідчі відімкнули обладнання офіс-центру, сигнал ТВА зник би з ефіру».

За словами директора, щоб цього не сталося, він надав доступ до серверів. Однак, слідчі намагалися вилучити обладнання.

«Вважаю, що якби ми не почали трансляцію цієї події в прямому ефірі, і не надали їй розголосу, силовики вимкнули б сервер, – сказав директор ТВА. – Я в прямому ефірі заявив, що готовий надати правоохоронцям доступ до обладнання ТВА. Хоча у мене склалося враження, що вони шукали приводів для втручання в роботу нашого телеканалу. А якщо зважити на те, що обшуки телеканалів останнім часом пройшли у Києві та Одесі, навряд чи така увага силовиків до ЗМІ є випадковою.»

За словами Вадима Пелеха, за ситуацією на ТВА стежать правозахисні журналістські організації України.
 

Обшуки у приміщенні телеканалу ТВА, проводять працівники ДФС, проте жодної ухвали на свої дії вони не надали.

Про це у своєму Фейсбуці повідомив директор телеканалу Вадим Пелех.

"На даний момент працівники ДФС намаються відключити обладнання офіс-центру, де знаходиться ТВА. Якщо це станеться, ми зникнемо з ефіру. Я заявив, що готовий надати доступ до нашого обладнання. Навіть попри те, що силовики не надали належну ухвалу. Головне, щоб не постраждав глядач.

Востаннє ТВА таке проходили таке в 2012 році. І звичайно, що я розцінюю це як наступ на свободу слова", - ідеться в дописі.