Архівні новини зі старого сайту в процесі переносу, тому тимчасово зображення будуть недоступні. Вибачте за незручності

На Центральній площі Чернівців до Дня Збройних Сил України відкрили Дзвін пам’яті (ФОТО + ВІДЕО)

  • 2181

ГЕРОЯМ СЛАВА! / 


У Чернівцях сьогодні на Центральній площі з нагоди Дня ЗСУ відкрили скульптурну композицію "Дзвін пам’яті".

Як передає кореспондентка molbuk.ua, з квітами і лампадками на урочистості прийшли військові, курсанти і волонтери. Встановлення Дзвону пам’яті ініціювали волонтери, захід організувала волонтерка Галина Абрам’юк.

Проект скульптурної композиції "Дзвін пам’яті" розробив чернівецький митець Олександр Кордунян. Автори пам'ятника створили образ у вигляді крил ангела, яких є п'ять пар. Ці крила - символи кожного року ведення війни, коли гинули воїни.

А виготовив композицію у своїй ковальській майстерні Іван Звоздецький.

"Крила ангелів, - каже він, - зроблені із листового металу і покриті сріблястою фарбою. Сам проект розпочинався ще влітку, а я робив скульптуру три тижні".
 

Основа композиції – дзвін. І він має свою історію. На Центральну площу він потрапив із церкви Різдва Пресвятої Богородиці, що на вулиці Капеланській.

 

 


"Цей дзвін дзвонив у нашій церкві з часу відкриття храму, - розповів отець Василь Гасинець, настоятель церкви. – Нам потрібен був більший дзвін, і цей ми з радістю передали для цього пам’ятного знаку".

Відкрили "Дзвін пам’яті" та першими задзвонили діти загиблих героїв. Освятили скульптуру капелани – отець Василь Гасинець з УГКЦ та отець Іван Чокалюк, ПЦУ, капелан Чернівецького прикордонного загону.

Меценатом встановлення "Дзвону пам’яті" став Віктор Горда. Також долучилися інші люди, всі вони отримали відзнаки від волонтерів.