Архівні новини зі старого сайту в процесі переносу, тому тимчасово зображення будуть недоступні. Вибачте за незручності

Буде три, або чотири райони: У Чернівцях представили новий варіант поділу області (ВІДЕО)

  • 5501
І НАМ З ЦИМ ЖИТИ... / 

У Чернівцях сьогодні, 1 листопада, відбулось обговорення моделей поділу області на райони.


Під час круглого столу експерти представили чотири варіанти скорочення районів Буковини. Три з них передбачають поділ області на три райони, останній - новий, де запропоновано створити чотири райони замість трьох, повідомляє кореспондентка molbuk.ua.

Як пояснив регіональний координатор проєкту Інституту регіонального розвитку Орест Микита, нові округи мають об'єднувати ОТГ не тільки територіально, а й за спільністю інтересів. Насамперед, райони створять навколо обласних центрів та 30-кілометрової зони навколо них. Інші райони створять навколо міст з населенням 50 тисяч і приєднають до них 60-кілометрову зону навколо. Якщо за цим принципом залишиться непокрита територія від 50 тисяч осіб, урядовці шукатимуть для таких районів центр з меншою чисельністю населення, навіть з 10 тисячами мешканців.

Експерти називають Чернівецьку область чи не найскладнішою для поділу на райони за вищезазначеним принципом. Схожа ситуація - лише на Закарпатті. Серйозними проблемами є протяжність області та доступність гірських районів - Вижницького і Путильського. Відтак, фахівці досі шукають варіанти, як вдаліше сформувати нові райони.

Модель №1: базується на поділу області на госпітальні округи. Хоча, як зауважив завідувач кафедри держуправління Українського католицького університету Віктор Борщевський, у нового уряду є дещо інше бачення розвитку медичної сфери, відтак, в подальшому центри госпітальних округів необов'язково збігатимуться з центрами нових районів. Отож, пропонують створити такі три райони:

- Чернівецький район (межі м. Чернівців, Герцаївського, Глибоцького, Заставнівського та Кіцманського районів);
- Сторожинецький район (межі Вижницького, Путильського і Сторожинецького районів);
- Хотинський район (межі м. Новодністровськ, Хотинського, Новоселицького, Кельменецького та Сокирянського районів).

Модель №2 запропонувало Міністерство регіонального розвитку (нині Міністерство розвитку громад та території України). Вона майже нічим не відрізняється, окрім того, що більшість Новоселицького району пропонують приєднати до Чернівецького, а Мамалигівська ОТГ відійде до Хотинського.

Модель №3
попередньо розробили експерти-учасники круглого столу. Вони пропонують від'єднати чотири ОТГ від їхніх районів і приєднати до сусідніх, щоби збалансувати територіальний поділ.

Модель №4
суттєво відрізняється від попередніх. Автор ідеї - асистент кафедри фінансів і кредиту ЧНУ, експерт Малопольської школи публічного адміністрування, мешканець Путильщини Роман Жебчук. Він пропонує створити на Буковині не три, а чотири райони, виокремивши Карпатський (Вижницький та Путильський райони) з огляду на їхню віддаленість від Сторожинця і важкодоступність.

За цією моделлю пропонується створити райони наступним чином:

- Чернівецький (межі м. Чернівців, Герцаївського, Заставнівського та Кіцманського районів);
- Сторожинецький район (межі Сторожинецького і Глибоцького районів);
- Дністерський або Бессарабський (межі Хотинського, Новоселицького, Кельменецького та Сокирянського районів та м. Новодністровськ);
- Карпатський (межі Путильського та Вижницького районів).


Надалі остаточне рішення - за Урядом. Вищевикладена експертна думка враховуватиметься під час підготовки проекту закону щодо нового адміністративно-територіального устрою України, розроблення та прийняття якого планується наприкінці 2019-на початку 2020 років.