Архівні новини зі старого сайту в процесі переносу, тому тимчасово зображення будуть недоступні. Вибачте за незручності

Відвідувачі Чернівецького художнього музею можуть насолодитись виставкою живописних творів Миколи Бондаренка та Михайла Вілкова

  • 6192
МИСТЕЦТВО / Чернівецький художній музей постійно презентує у своїх стінах творчість цікавих митців сучасності, як українських, так і відомих зарубіжних, але слід звернути увагу й на те, що в обов’язки музейних науковців входить також дослідження розвитку мистецького процесу на Буковині та вивчення власних фондів. Тому декілька разів на рік відділи образотворчого й декоративно-ужиткового мистецтва створюють унікальні експозиції, які дозволяють відвідувачам художнього музею ознайомитися із музейною збіркою і побачити твори авторів, що презентують мистецтво краю минулих років.

Зараз до уваги шанувальників мистецтва представлені живописні твори Миколи Бондаренка (1924 - 1983) та Михайла Вілкова (1924 - 1992) з колекції Чернівецького художнього музею, відомих представників образотворчого мистецтва Буковини другої половини ХХ ст. «Художники реалізували себе в різних жанрах живопису, але найбільш плідно – в краєвидах. Вони в певній мірі визначили обличчя живопису Буковини зазначеного періоду. У 1940-50-х роках в Чернівцях сформувалася група пейзажистів з яскраво вираженою творчою манерою, серед яких Микола Бондаренко та Михайло Вілков займали гідне місце», - зазначила завідувач відділом образотворчого мистецтва музею пані Олена Гужва.

Обидва художники не є корінними буковинцями. Микола Бондаренко народився в березні 1924 року в м. Маріуполь Донецької області. Мистецьку освіту майбутній митець здобував спочатку в Донецькій художній школі, а потім у мистецькій школі при Київському художньому інституті, де навчався у відомого митця та педагога, Народного художника України Карпа Трохименка. В Чернівцях Бондаренко проживав із 1960 р., а в 1972 р. став членом Спілки художників України. У творчості живописець дотримувався настанов пленерного живопису, що проявлялося в декоративній розробці кольорів і в пастозному динамічному мазку. В пейзажах Миколи Бондаренка перед нами постають карпатські краєвиди, архітектурні пам’ятки України, мотиви буковинської природи в різні пори року.

Михайло Вілков народився в тому ж таки 1924 р. в с. Блохіно Саранського району Мордовської АРСР. Митець закінчив Одеське художнє училище, а після навчання, у 1956 р. переїхав до Чернівців, а членом Спілки художників України став у 1970 р. Працював він у галузі станкового живопису, переважно в жанрах портрету, тематичної композиції та пейзажу. В пейзажах автора відчувається ліричне сприйняття природи й підсилене звучання кольорів. Також слід відзначити, що Вілков був визнаним майстром індустріального пейзажу.

Виставку живописних творів Миколи Бондаренка та Михайла Вілкова із музейної збірки ЧХМ відвідувачі можуть побачити у вестибюлі третього поверху музею.


Альберт КОМАРІ,
Для БукІнфо (с)
Фото автора