Архівні новини зі старого сайту в процесі переносу, тому тимчасово зображення будуть недоступні. Вибачте за незручності

Печерський суд заарештував центральний офіс "Промінвестбанку", який контролюється росіянами

  • 1505

ПРОЦЕС /


Печерський районний суд Києва за клопотанням Генеральної прокуратури України заарештував центральний офіс "Промінвестбанку" у столиці та ще 15 належних банку об'єктів нерухомості в різних регіонах України. Про це йдеться в ухвалі суду від 10 вересня, оприлюдненій у Єдиному державному реєстрі судових рішень.


Як йдеться у клопотанні прокурора, посадовці ПАТ "Промінвестбанк" спільно з невстановленими особами, використовуючи своє службове становище, здійснили і продовжують здійснювати дії, спрямовані на заволодіння майном, ліквідними активами, грошовими коштами в особливо великих розмірах, які належать фінустанові.

Ці дії спрямовано на зниження ліквідності банку і, як наслідок, знецінення акцій, які підлягають примусовому продажу, ідеться в ухвалі.

Досудове розслідування у справі проводить Державне бюро розслідувань.

Заарештовані об'єкти суд визнав речовими доказами у кримінальному провадженні.

97,85% акцій "Промінвестбанку" належать російському ВЕБ.

Акції "Промінвестбанку" продають для виплати компенсації українському бізнесмену Ігореві Коломойському за рішенням Третейського суду в Гаазі, ухваленим у травні 2018 року. Коломойський оскаржував утрату активів в окупованому Росією Криму.

12 вересня 2018-го апеляційний суд Києва заарештував акції "Промінвестбанку", "Сбербанка" і "ВТБ Банку" для виконання рішення Третейського суду.

ВЕБ оскаржує рішення про відшкодування збитків в Арбітражному інституті Торгової палати Стокгольма.