Архівні новини зі старого сайту в процесі переносу, тому тимчасово зображення будуть недоступні. Вибачте за незручності

“Ви або сліпі, або дурні, або продажні”: Ляшко вразив потужним виступом в ПАРЄ (ВІДЕО)

  • 3697
КРАХ ПРИНЦИПІВ / 

Повернення російської делегації до Парламентської асамблеї Ради Європи (ПАРЄ) Олег Ляшко назвав "страсбурзькою змовою". Про це повідомляє РБК-Україна з посиланням на прес-службу Радикальної партії Ляшка.

Як відомо, за резолюцію, яка відкриває двері до повернення Росії до ПАРЄ, проголосували 118 євроделегатів, проти – 62. За даними прес-служби, лідер Радикальної партії до пізньої ночі намагався переконати депутатів Асамблеї, що до виведення військ з Криму і Донбасу та звільнення заручників знімати з Росії санкції не можна. Саме цього стосувались його правки, які ПАРЄ проігнорувала, пишуть у РПЛ.

"Я не помилився, ми точно перебуваємо в Парламентській асамблеї Ради Європи, а не в Держдумі Росії? Тому що саме такі поправки не підтримують в Держдумі. Нагадаю, шестеро представників майбутньої російської делегації, які будуть тут після прийняття резолюції, голосували за анексію Криму. І в президії буде сидіти представник Росії. У президії грузинського парламенту російський представник вже сидів - і чим це закінчилося?", - запитав Ляшко у колег в ПАРЄ.

Політик подякував кільком десяткам "спартанців", в тому числі, і представникам Великобританії, які відчайдушно боролися проти ціннісного падіння Асамблеї, та "присоромив" лобістів Росії.

"Колезі зі Швейцарії не подобаються наші правки. А як ви хотіли? Мовчки прийняти рішення, які зраджують принципам і цінностям Ради Європи? Ні, терпіть! Слухайте всю правду до кінця! Мені надзвичайно соромно за те, що тут відбувається. Мені соромно за себе, що я член цієї установи. Я більше сюди не приїду і не буду тут працювати. Мені соромно за вас і я впевнений, що соромно буде і вашим дітям!", - сказав народний депутат.

Після голосування за резолюцію Ляшко вийшов з будівлі Асамблеї і записав відео-звернення, в якому зазначив, що зробив все для захисту честі України, та обурився, що в такий відповідальний день в ПАРЄ не було українського президента, якого обрали українці для захисту їхніх інтересів.
 


"Цей крах європейських цінностей став можливим, в тому числі, і через непрофесійну, безвідповідальну, безініціативну українську владу. Зеленський нічого не зробив, щоб зупинити реванш Москви. Під час останніх візитів він прийняв за належне заяви в Берліні і Парижі про те, що російська делегація має повернутися. Сьогодні ми зробили все, щоб захистити честь України. Але сьогодні у ПАРЄ президент України Зеленський мав би гучно висловити своє слово проти російського реваншу, проти експансії, проти російського бліцкригу. Він не знайшов часу, щоб приїхати, можливо, знову їв шаурму", - обурився Ляшко.

Зі Страсбургу лідер РПЛ звернувся до народних депутатів та закликав їх ухвалити рішення про вихід української делегації із ПАРЄ.

"Зараз українській делегації немає чого робити у ПАРЄ. Тому я звертаюся до українського парламенту із вимогою прийняти рішення і вийти з цієї організації. Сьогодні вона втратила будь-яку цінність і здатність представляти та захищати інтереси українців. Ми повернемось сюди після нашої перемоги. Я в це вірю так само, як вірю в перемогу України!", - підсумував Ляшко.

Нагадаємо, у знак протесту проти рішення про знищення санкційного механізму проти Росії українська делегація вирішила зупинити роботу у Парламентській асамблеї Ради Європи. 
 
 
Як повідомив посол України при Раді Європи Дмитро Кулеба, якого український МЗС вже відкликав для консультацій, відповідні рішення були прийняті в Парижі і Берліні ще до візиту Зеленського. МЗС Німеччини невдовзі після голосування назвав його підсумки "доброю новиною".

Згідно з прийнятим асамблеєю рішенням, скасовано сам принцип, за яким ПАРЄ може вводити санкції проти національних делегацій за різні порушення, окремо передбачено право росіян подати на затвердження список своєї делегації прямо зараз, посеред року. До останнього часу підтвердження повноважень відбувалось на початку кожного року. Росія негайно скористалася цим правом, представивши список з 18 своїх представників, які прилетіли в Страсбург ще в понеділок увечері, не чекаючи підсумків голосування по санкційному питанню.

Українська та грузинська делегації відразу ж оскаржили повноваження росіян. Один з аргументів – деякі російські депутати отримали свої мандати, зокрема завдяки голосам жителів окупованого Криму. Дане питання має бути розглянуто в комітетах і в середу винесене на голосування. Завтра ж повинні відбутися вибори нового генсека Ради Європи, і можливість росіян взяти в ньому участь – принциповий момент.
 
В Україні головною причиною, що спонукала ПАРЄ зняти антиросійські санкції, називають гроші – і мова навіть не про банальний підкуп з боку РФ. На даний момент заборгованість Росії перед організацією складає близько 75 мільйонів євро,у зв'язку з чим дефіцит бюджету ПАРЄ вже становить 1,5 мільйона євро.

"За 70 млн срібняків готові повернути сюди Росію. За 70 млн срібняків готові закрити очі на злочини по анексії Криму та окупації Донбасу. За 70 млн срібняків готові пробачити злочини і вбивства українців", – заявив під час дебатів член української делегації в ПАРЄ Борислав Береза.

Аналогічний аргумент пролунав і від глави британської делегації Роджера Гейла, який активно підтримував Україну в цьому питанні. Цікаво, що британський прем'єр-міністр Тереза Мей, навпаки, підтримала зняття санкцій з РФ.

На думку Берези, деякі делегації підтримали резолюцію через побоювання у майбутньому самим потрапити під аналогічні російським санкції – а зараз ця проблема знімається в принципі. У свою чергу, прихильники зняття санкцій напирали не на фінансовий аспект, а на необхідність збереження відносин з РФ та захисту прав російських громадян. Автор резолюції бельгійський депутат Петра де Суттер закликала всіх "не розглядати ці дебати як голосування за Росію або проти неї", а введені раніше санкції, на її думку, "нічого не дали".