ГОЛОВНА | БЛОГИ | ПРО НАС | АРХІВ | ФОТОСЕРВІС | КОНТАКТИ | ВХІД НА САЙТ
Дивись:
 НОВИНИ
 СПОРТ
 ІНТЕРВ'Ю
 ПЕРСОНАЛІЇ
 АНАЛІТИКА
 ПРЕС-КОНФЕРЕНЦІЇ
 КРИМІНАЛ
 ШОУ-БІЗНЕС
 НАУКА
 ІСТОРІЯ
 ПОЛІТИКА
 СКАНДАЛИ
 ЦІКАВИНКИ
 ТЕХНОЛОГІЇ
 БІЗНЕС
 КУЛЬТУРА
 ЗДОРОВ'Я
 НАДЗВИЧАЙНІ СИТУАЦІЇ
 ПРЕС-ОГЛЯД
 ЧЕРНІВЦІ
 ЕКОНОМІКА
 ОСВІТА
 ЕКОЛОГІЯ
 МАС-МЕДІА
 РЕЛІГІЯ
 МІЖНАРОДНІ НОВИНИ
 ПРАВО
 КОРДОН
 ПРЕЗИДЕНТСЬКІ ВИБОРИ
 ПРОТЕСТИ
 НАРОДНІ ТРАДИЦІЇ
 МИСТЕЦТВО
 БЛАГОДІЙНІСТЬ
 ЧЕРВОНА РУТА 2009
 ОБЛАСНА ВЛАДА
 ВІДПОЧИНОК
 АРМІЯ
 ЖИТІЄ МОЄ
 БЛОГИ
 ОЧЕВИДНЕ-НЕЙМОВІРНЕ
АРХIВ
 
новин
веб-конференцiй
опитувань
ПРО НАС
КОНТАКТИ
ПОШУК
 






Новини від Киноафиша.юа
Загрузка...
Загрузка...
 
 
 
Loading...

Новини Чернівці та Буковинського краю. Щоденні чернівецькі новини, буковинські новини, новини буковини, прессконференції, анонси, блоги, опитування.

  Перегляд новини  /  ЕКОНОМІКА   >>> 25 Червня 2019

НБУ вводить в обіг банкноту номіналом тисяча гривень, а також монети номіналом 5 та 10 гривень (ФОТО)

НОВІ ГРОШІ /


Національний банк України вводить в обіг банкноту найвищого номіналу - 1000 гривень. Про це на брифінгу повідомив глава НБУ Яків Смолій, передає РБК-Україна.


На лицьовій стороні нової банкноти зображено портрет Володимира Вернадського. Як зазначив Смолій, його обрано за видатний внесок в історію України як філософа, природознавця, засновника цілої низки нових галузей науки - геохімії, біохімії, радіогеології. Він також є одним із засновників і першим президентом Української академії наук, створеної у 1918 році.

На зворотній стороні надруковано зображення будівлі президії Національної академії наук України.

За розміром і кольором банкнота номіналом 1 000 гривень помітно відрізняється від банкнот інших номіналів, що допоможе населенню легко визначати номінал. Розмір нової банкноти становить 75х160 мм. Основний колір - блакитний.

 

НБУ вводить в обіг банкноту номіналом тисяча гривеньФото: facebook.com/NationalBankOfUkraine

Як зазначив Смолій, після завершення процесу вилучення дрібних монет і введення в обіг банкноти нового номіналу номінальний ряд гривні скоротиться з 17 до 12 номіналів.
 

"Всього в ньому залишиться 6 номіналів монет і 6 номіналів банкнот. Так він стане більш впорядкованим, - уточнив Яків Смолій. - Саме ряд з 11-13 номіналів є найбільш вживаним підходом для провідних країн у різних куточках світу - від США, Канади, Великої Британії, Чехії, Данії, Швейцарії та Австралії". 

 

Водночас, Голова Національного банку Яків Смолій назвав строки введення в обіг нових монет номіналом 5 і 10 гривень. Про це він сказав на брифінгу, передає РБК-Україна.

 

Смолій нагадав, що НБУ презентував монетний ряд минулого року, коли вводили в обіг монети 1 і 2 гривні. "В той же час були презентований дизайн і розміри монет 5 і 10 гривень", - сказав він.


"Ми у 2019 році вводим 5 гривень, у 2020 році - 10 гривень", - повідомив голова НБУ.

 

 

Смолій зазначив, що НБУ припинив друк банкнот номіналом 1 і 2 гривні, і в міру зносу вони йтимуть на утилізацію, а на заміну будуть приходити монети цих номіналів, і "відповідно 5 і 10 гривень також".

Нагадаємо, рішення про введення в обіг монет номіналом 1, 2, а також 5 і 10 гривень було представлено Нацбанком в березні 2018 року. З 27 квітня 2018 були введені в обіг монети номінальною вартістю 1 та 2 гривні.

У січні 2019 року голова НБУ Яків Смолій повідомив про те, що Національний банк в поточному році відкарбує по 100 млн штук монет номіналом 5 і 10 гривень.

Раніше голова НБУ Яків Смолій не назвав конкретного терміну введення в обіг нових монет 5 і 10 гривень. Він лише заявляв, що ввести в обіг монети 5 і 10 гривень планують у 2019-2020 роках.

Переглядів (1160) Коментарів (1) Додати коментар Версія для друку
Інші новини по темі
1. Милованов запропонував своє бачення податкової реформи: Скасування ЄСВ і максимальне зниження ПДФО
2. Доспівалися. Міністр економіки стверджує, що жарти "95-го кварталу" про спалену хату Гонтаревої шокують інвесторів в Україні. А для жартівників-друзів ЗЕ це "яскрава подія" (ВІДЕО)
3. Рада ухвалила у першому читанні держбюджет-2020: Мінімальна зарплата складатиме 4723 грн.
4. Рада не змогла скасувати закони про "кешбек" та касові апарати
5. На Буковині теж працюють іноземці. Наші роботодавці найбільше працевлаштовували громадян Румунії та Туреччини. Є робітники з Греції, Литви та Індії
Коментарі
Додати свій коментар
  Ваше ім'я
  Місце проживання
  Введіть код
 оновити код
 
 
Увага, коментарі не відповідаючі нашим вимогам будуть видалені.
зачекайте ...