Архівні новини зі старого сайту в процесі переносу, тому тимчасово зображення будуть недоступні. Вибачте за незручності

На Буковині з початку року офіційно працевлаштували 45 іноземців: найбільше з Румунії та Туреччини

  • 1606
ТО МИ ВЖЕ ОГО-ГО! / 

У 2019 році обласна служба зайнятості видала 43 дозволи на працевлаштування іноземців та продовжила - 2. Найбільша кількість іноземців - із Румунії (20 осіб), Туреччини (11 осіб), Домініканської республіки (4 особи). Також є представники Італії, Узбекистану, Польщі, Молдови, Греції та Туркменістану. 23 іноземних громадянина працюють на керівних посадах (генеральні директори, директори з виробництва, менеджери зі збуту, технологи виробництва) та 22 кваліфікованими працівниками (швачки, охоронники, кухарі).


«Трудові відносини з іноземними громадянами мають свої особливості. Роботодавці мають знати, що для оформлення іноземців на роботу необхідно отримати дозвіл на їх працевлаштування, який видає служба зайнятості», - зазначає директор Чернівецького обласного центру зайнятості Любов Кожолянко.

Іноземці на Буковині працюють у різних сферах діяльності. Зокрема, у ресторанному бізнесі, у сфері транспорту, виробництва електричного та електронного устаткування, оптової торгівлі деревиною та будівельними матеріалами, сільського господарства, торгівлі автомобілями та легковими автотранспортними засобами, приватних охоронних служб, - інформує Чернівецький обласний центр зайнятості.

Нагадаємо, що згідно з чинним законодавством, роботодавець має встановити іноземцю заробітну плату не менше 5 мінімальних заробітних плат для іноземних найманих працівників у громадських об’єднаннях, благодійних організаціях та навчальних закладах та 10 мінімальних заробітних плат для всіх інших категорій найманих працівників.

Довідково. У 2018 році до обласної служби зайнятості звернулися 57 роботодавців, для отримання 78 дозволів працевлаштування іноземців. Найбільше іноземців було з Туреччини (24 особи), Румунії (16 осіб), Молдови (4 осіб) та Індії (4 особи), а також Італії, Данії, Німеччини, Білорусії, Болгарії, Греції, Польщі та Грузії.