Архівні новини зі старого сайту в процесі переносу, тому тимчасово зображення будуть недоступні. Вибачте за незручності

ГМ ОПОРА: На Буковині другий тур виборів Президента пройшов без серйозних порушень (ФОТО)

  • 4375
ВИБОРИ 2019: ПІДСУМКИ / 

Представники ОПОРИ у Чернівецькій області у другому турі виборів фіксували незначні порушення та здійснювали паралельний підрахунок голосів на основі протоколів, отриманих на засіданнях дільничних виборчих комісій. Про це під час прес-конференції 22 квітня розповіли представники Громадянської мережі ОПОРА за виборами у Чернівецькій області.


Тарас Прокоп, зазначив: «Процес голосування та період передвиборної агітації здебільшого відповідали базовим міжнародним стандартам демократичних виборів. Суттєвих порушень на Буковині у другому турі, які б могли вплинути на виборчий процес спостерігачі ОПОРИ не фіксували. День виборів пройшов досить спокійно. Траплялися поодинокі випадки несуттєвих порушень, які не мали системного характеру».

Найбільша явка на Буковині як і в першому турі, знову була у 201 окрузі. Станом на 20 годину 21 квітня проголосували 54,09% мешканців Чернівецької області у другому турі виборів Президента України, згідно з даними Центральної виборчої комісії. У №201 окрузі проголосували 57,83%. В окрузі №202 — 52,94%, в окрузі №203 — 51,08%, в окрузі №204 — 54,61%.

Також, спостерігачі ОПОРИ фіксували незначні порушення виборчого процесу. Одна дільниця, яка знаходиться у м. Чернівці (№ 730513) відкрилась з запізненням на 20 хвилин. На дільниці у 202 окрузі виборець намагався проголосувати поза межами кабінки. На дільниці №730506 у кабінках для голосування виборці залишали написи, які закликають голосувати за одного з кандидатів у Президенти. Члени дільничної виборчої комісії замальовували їх маркером. На дільниці у 204 окрузі виборець намагався отримати бюлетень по закордонному паспорту. Члени ДВК бюлетень йому не видали. У 204 окрузі, більше 40 виборців приходили без паспортів на дільницю й намагались отримати бюлетені. Після того, як спостерігач ОПОРИ звернув увагу на можливе порушення, виборці покидали приміщення ДВК. Декілька виборців після зауваження повертались на дільницю уже з документами, що проголосувати. Інші заявляли, що другий раз приходити голосувати не будуть.

Окрему увагу спостерігачами ОПОРИ приділено моніторингу роботи спеціальних виборчих дільниць, яких в області створено більше 20. В рамках моніторингу здійснено спостереження за волевиявленням в день голосування на спеціальних виборчих дільницях, що розміщені в Чернівецькому слідчому ізоляторі та Чернівецькій обласній психіатричній лікарні.

«Загальний аналіз волевиявлення виборців в спеціальних виборчих дільницях показує, що там відбувалося достатньо конкурентне голосування, що вочевидь свідчить про відсутність тиску з боку адміністрації на виборців в місцях позбавлення волі», – зазначив Василь Купіна, громадський омбудсмен із захисту виборчих прав Громадянської мережі ОПОРА у Чернівецькій області.

Також спостерігачі ОПОРИ спільно із Регіональним представником Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини у Чернівецькій області проведено моніторинг виборчої дільниці, яка розміщена в Чернівецькому геріатричному пансіонаті та традиційно «проблемної» дільниці №730506, що розташована в студмістечку.«Загалом, правоохоронці зареєстрували 52 повідомлення за період другого туру Президентських виборів, з них - 30 повідомлень надійшло у день виборів. Кримінальні провадження не відкривалися», –зазначив Олександр Чубей, заступник начальника Головного управління Національної поліції в Чернівецькій області, начальник слідчого управління.Святослав Кішлар, начальник управління превентивної діяльності ГУНП у Чернівецькій області, зазначив: «Нами складено 4 адміністративних протоколи, зокрема 2 про розповсюдження агітації без вихідних даних, 1 протокол за висвітлення в мережі Інтернет результатів волевиявлення в день голосування та 1 протокол за завідомо неправдивий виклик спецслужб по факту нібито конфлікту на дільничній виборчій комісії, який не підтвердився».

Громадянська мережа ОПОРА у Чернівецькій області