ГОЛОВНА | БЛОГИ | ПРО НАС | АРХІВ | ФОТОСЕРВІС | КОНТАКТИ | ВХІД НА САЙТ
Дивись:
 НОВИНИ
 СПОРТ
 ІНТЕРВ'Ю
 ПЕРСОНАЛІЇ
 АНАЛІТИКА
 ПРЕС-КОНФЕРЕНЦІЇ
 КРИМІНАЛ
 ШОУ-БІЗНЕС
 НАУКА
 ІСТОРІЯ
 ПОЛІТИКА
 СКАНДАЛИ
 ЦІКАВИНКИ
 ТЕХНОЛОГІЇ
 БІЗНЕС
 КУЛЬТУРА
 ЗДОРОВ'Я
 НАДЗВИЧАЙНІ СИТУАЦІЇ
 ПРЕС-ОГЛЯД
 ЧЕРНІВЦІ
 ЕКОНОМІКА
 ОСВІТА
 ЕКОЛОГІЯ
 МАС-МЕДІА
 РЕЛІГІЯ
 МІЖНАРОДНІ НОВИНИ
 ПРАВО
 КОРДОН
 ПРЕЗИДЕНТСЬКІ ВИБОРИ
 ПРОТЕСТИ
 НАРОДНІ ТРАДИЦІЇ
 МИСТЕЦТВО
 БЛАГОДІЙНІСТЬ
 ЧЕРВОНА РУТА 2009
 ОБЛАСНА ВЛАДА
 ВІДПОЧИНОК
 АРМІЯ
 ЖИТІЄ МОЄ
 БЛОГИ
 ОЧЕВИДНЕ-НЕЙМОВІРНЕ
АРХIВ
 
новин
веб-конференцiй
опитувань
ПРО НАС
КОНТАКТИ
ПОШУК
 


Новини від Киноафиша.юа
Загрузка...
Загрузка...
 
 
 
Loading...

Новини Чернівці та Буковинського краю. Щоденні чернівецькі новини, буковинські новини, новини буковини, прессконференції, анонси, блоги, опитування.

  Перегляд новини  /  ЕКОНОМІКА   >>> 18 Березня 2019

У травні з українців почнуть стягувати абонплату за "комуналку": що про це потрібно знати?

ЩЕ НЕ ВЕЧІР /


Українці поступово звикають до нових цін на газ, гарячу воду і опалення. Хоча своєчасно оплачувати рахунки вдається далеко не всім. За даними Державної служби статистики України, на кінець січня заборгованість населення за житлово-комунальні послуги перевищила 62 млрд грн. Однак уже незабаром будуть істотно змінені правила функціонування ринку. З 1 травня вступають в силу всі норми нового Закону «Про житлово-комунальні послуги», - пишуть «ФАКТИ».


Цей документ пропонує багато нововведень в порядку управління багатоквартирними будинками і їх обслуговування. Однак є кілька положень закону, що викликають великий резонанс в суспільстві.

Зокрема, планується, що вже з травня 2019 року буде введена постійна абонентська плата практично за всі житлово-комунальні послуги. Думки експертів з приводу цього нововведення істотно різняться.

«Я вважаю, що після введення абонплати за комунальні послуги побори і свавілля тільки збільшаться, - заявила професор Національної металургійної академії України Валентина Лебедєва. - Абонплата означає, що навіть якщо ви не витратили жодного кубометра води або газу або ні однієї кіловат-години електроенергії, то платити все одно доведеться. Постачальники послуг обґрунтовують це тим, що обладнання має працювати і себе окупати, а директор - отримувати зарплату. Так, може, і з хлібом так само вчинити? Незалежно від того, купуєте ви його чи ні, віддавати гроші в магазин на зарплату директора хлібозаводу? Автори закону порівнюють комунальні послуги з телефоном або Інтернетом, мовляв, користуєтеся або не користуєтеся, а за Інтернет треба платити, якщо хочете, щоб не відключали. Це неправильний підхід. Ви можете зовсім відмовитися від телефону або Інтернету, але від води і електрики не можна відмовитися на час. Впевнена, що там, де можна порахувати витрату ресурсу, треба платити за його витраті ».

Дещо іншу точку зору висловила енергетичний експерт Марія Яковлєва.

- Що таке абонплата за комунальні послуги, для чого вона вводиться і скільки доведеться платити? Хто і як її встановлює?- Абонентська плата - це річні експлуатаційні витрати постачальника комунальної послуги, рівномірно розподілені на кожен місяць. Це стандартна світова практика, яка дозволяє комунальникам планувати свої витрати незалежно від сезону. Абонплату встановлює енергетичний регулятор, тобто Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики і комунальних послуг (НКРЕКУ).

На жаль, сьогодні наш регулятор захищає монополії від споживачів, і тому немає справедливих методик розрахунку абонплати. Останній скандал зі спробою ввести абонплату за газ розкрив саме цю проблему. Регулятор пропонував розраховувати абонплату за максимальної потужності вашого лічильника (яка в 1000 разів більше реально розподіленого обсягу газу), а не за реальними витратами облгазу на такий розподіл. Регулятор не розробив справедливої методики розрахунку абонплати, щоб вона враховувала фактичні витрати постачальника комунальної послуги і не забирала у споживача зайві гроші.

- Абонплата буде стягуватися окремо від тарифів на послуги або її включать в тариф?

- Згідно з європейською практикою абонплата стягується за послугу з розподілу (транспортування, передачі) газу, електроенергії, води, тепла. Рахунок для кінцевого споживача складається з абонплати і вартості фактично розподіленого обсягу газу, електроенергії, води, тепла ...

- На що постачальники будуть витрачати абонплату? Це просто додатковий платіж або гроші мають чітке цільове призначення?

- Постачальники комунальної послуги абонентську плату можуть направити на витрати, на підставі яких вона була розрахована. Це європейська норма, але наш регулятор все ще не розробив методику, що враховує таку норму.

Про деякі подробиці нарахування абонплати розповів виконавчий директор Українського інституту аналізу та менеджменту політики кандидат юридичних наук Андрій Никончук: «Для початку хочу пояснити читачам, що широко використовуваний термін« абонплата »насправді в законі вказано як« плата за абонентське обслуговування ». Іншими словами, це витрати на забезпечення процесу укладання договорів. Але суть нового платежу не змінюється, тому і термін «абонплата» все використовують для загального зручності. Абонплата буде нараховуватися в тому випадку, якщо між постачальником і споживачем укладено індивідуальний договір.

Фактично це оплата за рахунок мешканців змісту всієї абонентської служби поставляє компанії, покликаної спілкуватися з величезною кількістю людей, з якими будуть укладені індивідуальні договори. Відразу зазначу, що новий Закон «Про житлово-комунальні послуги» передбачає дві форми договірних взаємовідносин між мешканцями багатоквартирних будинків та компаніями, надають їм різні послуги, - колективний та індивідуальний. Колективне споживання, або колективний договір має на увазі, що підписантом з боку споживачів виступає товариство співвласників багатоквартирного будинку або вбрання мешканцями уповноважена особа, керуючий. Люди повинні самі визначитися, яка саме форма управління спільною власністю, тобто багатоквартирним будинком та прибудинковою територією, їх більше влаштовує. Якщо мешканці цього не зроблять, то будуть зобов'язані укладати індивідуальні договори. Або з ними ці договори укладуть автоматично ", - зазначив експерт.

Ще одним нововведенням стане нарахування пені за борги по комунальним платежам. «Боржникам доведеться платити пеню за прострочення - 0,01% від суми боргу за день. Таким чином, річна ставка по піні - 3,65%. Це чисто символічна ставка - як нагадування людям, що краще не накопичувати борги », - сказала Марія Яковлєва.

Варто нагадати, що з 1 травня не тільки вступить в силу Закон «Про житлово-комунальні послуги», а й може зрости вартість газу для населення. На думку експертів, якщо це станеться, то слідом за газом суттєво зростуть тарифи на гарячу воду, опалення та електроенергію.

Сергій КУРГАН, «ФАКТИ»
Переглядів (5857) Коментарів (6) Додати коментар Версія для друку
Інші новини по темі
1. Водоканал міняє елементи частини дністровського водогону без відключення міста від водопостачання
2. В АТ "Чернівцігаз" заявляють про велетенські збитки компанії у І кварталі через низький тариф на доставку газу населенню
3. Велика частина Чернівців до вечора залишиться без води
4. АТ «Чернвцігаз» вводить карантин по підприємству та переходить в режим онлайн
5. НКРЕКП затвердило мінімальний розмір плати за доставку газу споживачам. Буковинцям повідомили, кого це стосується
Коментарі
Додати свій коментар
  Ваше ім'я
  Місце проживання
  Введіть код
 оновити код
 
 
Увага, коментарі не відповідаючі нашим вимогам будуть видалені.
зачекайте ...