Архівні новини зі старого сайту в процесі переносу, тому тимчасово зображення будуть недоступні. Вибачте за незручності

Перший фестиваль «Червона рута» відбувся не в 1989 році у Чернівцях, а в 1988 у Кіцмані (ФОТО)

  • 5714

А ВИ ЗНАЛИ? / 


Всі ми знаємо про легендарний феститваль «Червона рута», що започаткований у 1989 році у Чернівцях. Він став ковтком свіжої української музики та відкрив широкому загалу чимало зірок української естради. Проте навіть не всі кіцманчани знають і пам’ятають, що вперше фестиваль української пісні із аналогічною назвою було проведено в рідному місті Володимира Івасюка – в Кіцмані. Він тривав з 26 червня по 3 липня 1988 року.

 

Справа в тому, що, за словами очевидців, цей фестиваль не був схвалений радянськими спецслужбами і тодішні кадебісти забороняли навіть фотографувати дійство. Все ж інформація про першу «Червону руту» збереглася - про це розповів під час презентації фотовиставки, присвяченої 70-літтю Володимира Івасюка фотожурналіст Роман Островський із Тернопільщини - пише районне видання "Вільне життя".

 

Він привіз у Кіцмань копію афіші, програми фестивалю, кілька світлин із концерту: зал із глядачами та світлину Михайла Івасюка із ведучою фестивалю Оксаною Савчук (зараз – заслужена артистка України, солістка дуету «Писанка»).

 

 

Незважаючи на заборону поширення інформації про фестиваль, ми знайшли дві статті про захід у Кіцманській районній газеті, що тоді називалася «Радянське життя». Це інтерв’ю з начальником відділу культури В.І.Пентелюком та підсумкова стаття про фестиваль, де журналіст Мирослав Куєк поспілкувався із учасниками фестивалю Лілією Сандулесою та Назарієм Яремчуком.