Архівні новини зі старого сайту в процесі переносу, тому тимчасово зображення будуть недоступні. Вибачте за незручності

Ірина Фаріон у Чернівцях: «Багато хто не хоче бачити мене в політиці, бо бояться. Нехай йдуть до чорта» (ВІДЕО)

  • 8363

КУЛЬТОВІ ОСОБИ / НАШ ЕКСКЛЮЗИВ 


Днями у Чернівцях відбувся громадський форум «За українську мову», який організував обласний осередок ВО “Свобода”, за участі доктора філологічних наук, професора «Львівської політехніки», народного депутата VII скликання від ВО «Свобода» Ірини Фаріон та відомої письменниці, члена Координаційної ради з питань застосування української мови в усіх сферах життя України при Міністерстві культури Лариси Ніцой. Вони ж стали головними діючими особами форуму.

 

За словами Ірини Фаріон, подібні форуми проводяться по всій Україні, які покликані об’єднати український світогляд у боротьбі за провадження рідної мови та проявити наш справжій характер.

 

Питання мови - це перш за все питання національної безпеки та незалежності, вважає пані Ірина. Тому на запитання “чому на 28 році нашої Незалежності захист української мови в країні є таким актуальним?”, Ірина Фаріон відповіла, що це питання, а жаль, й “досі досі не розвязане, тому, що немає найосновнішого – національної свідомості, вона відсутня».

  

З погляду головного спікера форуму, запровадження двох державних мов в Україні було б небезпечним й помилковим, адже “дві мови в країні - це дві держави на одній і самій території”. Щодо вирішення проблеми з роздачею угорських паспортів у Закарпатті, рецепт від Ірини Фаріон радикально простий: «Всіх тих, хто отримали угорські паспорти відправити в Угорщину”, якщо їм не подобається своя країна.
 

Сьогодні чимало націоналістів які захищають українську мову, але російська пропаганда й досі не може залишити в спокої саме Фаріон. Пані Ірина на це відповідає впевнено з посмішкою: «Вони правильно роблять, що бояться, відчувають реальну загрозу від мене, тому звідти така агресія і така велика кількість програм про Фаріон. Путін прийшов захищати російськомовних, тобто, що більше в нас буде російськомовних в Україні, то глибше зайде в Україну Путін. Це логічні розмисли і жодної політики. Через такі мовні проблеми мене насильно виштовхнуто з культурного наукового середовища в політичний бруд. Але я не збираюся говорити, що політика це брудна річ. Просто в цій політиці буду робити свою пекельну і тяжку роботу. А якщо хтось так не хоче, щоб я була в політиці, то я обов’язково буду і нехай йдуть вони до чорта!».

  

Ірина Фаріон каже, що щаслива з того коли в кожному місті, куди вона приїжджає і де відбувається Форум, долучається хтось з інтелектуального середовища.
 
 
Про те, як і чому зав’язалася дружба між Іриною Фаріон та Ларисою Ніцой, чому треба жорстко карати за порушення Конституції та чому досі російська пропагандистська машина не залишає в спокої одіозну жінку в ексклюзивному інтерв’ю тележурналіста Вячеслава Хабайла спеціально для порталу БукІнфо.
 

Фото і відео - автора