Правила відбору на Євробачення в Україні будуть змінені, - віце-прем"єр Кириленко

А ЧИМ РАНІШЕ ДУМАЛИ? / 


У Кабміні після скандалу з MARUV заговорили про зміни у правилах відбору на Євробачення. У правила відбору представника від України на пісенний конкурс Євробачення потрібно внести зміни, щоб уникнути скандальної ситуації, яка виникла цього року з переможницею, співачкою MARUV. Про це заявив віце-прем'єр-міністр України з гуманітарних питань В'ячеслав Кириленко в ефірі ток-шоу на телеканалі Прямий.

 

За його словами, у самі правила відбору потрібно ввести обмеження для тих виконавців, які гастролюють на території Росії. "Це навіть не в законі, а в правилах відбору. Оскільки Євробаченням в Україні займається суспільний мовник. Тому що саме Суспільне телебачення є членом Європейського мовного союзу, а Європейський мовний союз проводить цей конкурс. І ось вони самі визначають правила відбору. Можуть взагалі без будь-яких публічних конкурсів просто призначити, можуть провести якийсь вузький експертний конкурс, а можуть із залученням експертів і також широкого голосування. Як вони будуть вибирати надалі - це їхня прерогатива, виключні повноваження", - зазначив чиновник.

 

За його словами, необхідно чітко передбачити у правилах проведення відбору, що артисти, які гастролюють або гастролювали в Росії, не мають права брати участь у відборі міжнародного пісенного конкурсу Євробачення від України. "Це ж не якийсь конкурс, де просто учасник або учасниця беруть участь зі своєю композицією. А це конкурс, який передбачає представника країни, тобто України. І, по суті, такий представник відразу потрапляє під пильний прес уваги з різних сторін, він також є представником нашої культури. Він повинен відповідати високому статусу представника країни, а не тільки самого себе. І тому виник такий конфлікт навколо цьогорічного відбору", - додав Кириленко.

 

Він підкреслив, що учасник від України на Євробаченні представляє не себе, а державу. "І тому є складна система відбору. Є багатосторонні договори між Суспільним телебаченням і компанією, яка проводить відбір, між Суспільним телебаченням і Європейською мовною спілкою. Є правила Європейської мовної спілки, є правила відбору Суспільного телебачення. І тут ніде не повинно бути жодного пробілу на цьому довгому шляху", - підсумував Кириленко. 

 


 Купити квартиру в Чернівцях
Більше новин по темі:
Не пропускайте важливих новин!
Увімкніть сповіщення, та отримуйте новини моментально після публікації