Іво Бобул: «Кажуть, що співав Януковичу. А я думаю: да іди її мать – він же ж був президентом!»

НАШ СУПЕРМЕН / 


Домовитися про інтерв’ю з Іво Бобулом непросто. Спочатку його концертний директор просить зачекати день. Наступного дня він каже: «Говорив з маестро, наберіть його самі».


Іво Бобул не проти розмови, але каже, що часу нема, можемо спробувати перед концертом, нічого не обіцяє. «Не бомби мене, прийди на репетицію і розберемся на місці», – відразу переходить на ти по телефону Бобул.

На репетицію в театр Заньковецької він приїжджає рівно о 17:00, як домовлялися. Концерт запланований на 19:30. З білого мікроавтобуса виходить 65-річний Іво Бобул з фірмовою пишною темною шевелюрою і костюмами під рукою. У житті він виглядає значно меншим, аніж на сцені. Вдягнений в усе чорне, дуже сконцентрований, енергійний і впевнений в собі. Після короткого вітання за руку просить йти в гримерку.

Там разом колегою Анастасією Лавриненко Іво Бобул формує список пісень для концерту. Усе швидко записує на обгортці з-під шоколадки, уважно переглядає, піднімає голову і каже: «Починайте питати».

«Я серйозний чоловік – за такого б проголосували. Але це була шутка»

Бобул сідає біля дзеркала в півоберта. Ще раз дивиться на своє відображення, морщиться, поправляє руками волосся, додаючи об’єм, і тільки тоді дозволяє фотографувати.

Довгий час він відповідає дуже коротко і різко, лише згодом починає усміхатися. «Зачіску роблю собі сам, голюся теж. До перукаря ходжу дуже рідко. Зараз от посадив себе на дієту – чуть-чуть мушу себе контролювати. Мій день починається з будильника о 07:30 і невеликої зарядки», – ділиться особистим співак.

Іво Бобул повний енергії. Попри те, що пік його популярності припав на 90-ті, він досі не збирається залишати сцену, уваги йому зовсім не бракує. От недавно сказав, що піде в президенти, всі повірили і ще півроку тероризували питаннями, чи це правда.

«Це була шутка. Я це навіть не планував, просто подумав і сказав відразу в студії, а мені повірили. А знаєте чого? Бо я серйозний чоловік, за такого б проголосували», – каже Іво Васильович.

Співак крутить в руках iPhone і каже, що в соціальних мережах не сидить, може «залипнути» тільки в Youtube. «В інстаграмі мене нема – там тільки дівчата. Я що, новічок на сцені, щоб себе піарити через мережі? У мене інші методи», – обурюється артист.

«Дзвоню і кажу: можу приїхати з концертом, хочте?»

У травні Бобул в прямому ефірі сказав, що життя його «підкосило» і він переживає складні часи. У нього навіть нема чим платити за квартиру. Матеріально його підтримують друзі. Перепитую, чи щось змінилося.

«Складні часи не тільки в мене, а в усіх. Така ситуація в державі. Але я завжди був і є на сцені. Повертаються тільки ті, кого забувають. Мене, слава Богу, не забувають. Даю концерти, то шось та й заробляю», – уникаючи деталей, розповідає співак.Бобул зауважує, що не складає багато планів і не планує свої гастролі. Коли має вихідні, то дзвонить до конкретних людей – питає, чи можна приїхати з концертом. «От подзвонив у Львів. Кажу: хлопці, можу приїхати з концертом, хочте?» – пояснює Бобул.

«Розумієте, одне слово президента багато чого рішає»


Іво Бобул відомий своєю тісною дружбою з Леонідом Кучмою. В честь батька екс-президента він навіть назвав свого 12-річного сина.

«Даниїл має 12 хресних батьків, один із них Леонід Кучма. Це число не випадкове – аналогія до апостолів. Взагалі, якби не Леонід Данилович, то Україна не знала б такого співака як Іво Бобул. Як саме допоміг не скажу, але думаю ви розумієте, що одне слово президента багато чого рішає», – каже співрозмовник.

Водночас, Бобул зізнається, що про політику з Кучмою ніколи не говорить. Каже, що зазвичай, той сам приходить до нього в офіс поговорити про життя. Додає, що Кучма виявився дуже відповідальним хресним батьком, часто зустрічається з Даниїлом, навіть зідзвонюється з ним. А ще має гарний голос і вони не раз співали дуетом.

«У сина з ним гарні стосунки, я до того не мішаюся», – додає Бобул.

«Забудьте про Сандулесу. У мене вже інша програма»

На початку 90-их Іво Бобул та його тодішня дружина були найпопулярнішим зірковим подружжям України. Їхній хіт «Берег любові» був настільки популярним, що в Чернівцях назвали так відразу кілька ресторанів.

А Михайло Поплавський у своїй книжці «Антологія сучасної української естради» написав, що Сандулеса «стала першою ластівкою, яка принесла еротику в сценічний виступ». Та попри шалений успіху дуету, після 11 років шлюбу подружжя розлучилося зі скандалом.Після цього співак просить взагалі про колишню дружину не питати. Але втриматися важко. «Та забудьте вже про це! 20 років нічого з нею не маю, а ви далі питаєте, не ставте глупих питань. В мене вже інша програма, в нас інше життя», – нервується Бобул і закриває тему.

«Кажуть, що співав Януковичу. А я думаю: да іди її мать – він же ж був президентом!»

Попри скрутне становище, співак щороку їздить у США. Там, за його словами, він виступає у клубах, зустрічається з друзями і просто насолоджується Мангеттеном.

«Навіть не раз їжджу, може, й двічі», – обурено уточнює Бобул.

Виступає здебільшого не перед українцями. «Розумієте, я ці гроші можу заробити і тут, а йти співати по церквах – це не моє. Я – артист! Буває таке, що запрошують, я називую суму, а їм це забагато. Ну то що я можу зробити? Як бідні, то не просіть», – емоційно каже виконавець.

Свій гонорар співак не називає. Каже, що суму назве тільки реальним клієнтам. Вартість виступу не змінює і не торгується.

«В мене нема особливих вимог. От подивіться, нема рожевих полотенець, коньяку, віскі. Для музикантів щось просимо, це так. Я дуже простий. От думаєш я зразу став співаком? Ні! Вчився в Слов'янську, я токар керамічних виробів четвертого розряду. На будові працював, гружчиком, на залізниці…» – каже Бобул.Цікаво, що після президентсва Януковича у Бобула все менше концертів у США. А все тому, що він свого часу співав на його замовлення.

«Буває дзвонять і кажуть: ми б хотіли, щоб ви нам заспівали, але ви ж співали Януковичу. А я думаю: да іди її мать, він же ж був президентом! Як я мав сказати: «Янукович, я для вас співати не хочу»?! Покажіть мені хоч одного співака, який відмовився співати президенту? От що я мав робити? Сказати «Хлопці, йдіть нафіг, бо мені ще в Штати їхати, а вони мене будуть цим тикати», – переходить на крик Бобул.

«Я потрібен не тільки старпьорам»

Іво Бобул найбільше не любить запитання про те, чому молодь не ходить на його концерти. Він помітно сердиться і каже, що це помилка усіх журналістів.

«Це не означає, що я потрібен тільки старпьорам. В мене є своя аудиторія, яка сформувалася багато років тому, вони десятиліттями зі мною. Ці люди приходять на концерт зі своїми дітьми та онуками», – каже співак.

Щодо колег на сцені, то він відверто каже, що з молодими співаками і гуртами не дружить, бо всі з «понтами».

«Є в мене Паша Зібров, ми давно дружимо, а так більше ні з ким. Зараз так багато популярних, бо від слова «попа», гроші мають та й все. Навіть якщо хтось мені і сподобається, то я про них не говоритиму, бо ми для них «нафталін». От беремо «95-квартал», ну чого вони мене колють своїми шутками дурацькими?» – іронічно каже Бобул.

Дружніми Бобул називає стосунки з гуртом ТНМК, які у 2004 році написали про нього пісню. Саме завдяки цій пісні співак став більше відомий молоді.

«У мене є співаки закордоном, яких я полюбив дуже давно: Кшиштоф Кравчик, Том Джонс, Елтон Джон… Коли був у Штатах, то ходив на концерт Pink Floyd, бачив це все своїми очима. Це неймовірні відчуття», – каже Бобул і на кілька секунд замовкає, згадуючи виступ із усмішкою.

Після короткої ностальгії співак поглядає на годинник і каже, що йому пора йти. На прощання він цілується в щоку і просить не ображатися, якщо був різким – це його темперамент...
 
Іво Бобул виходить на сцену.

Фото Назарія Федячка для ZAXID.NET 

 Купити квартиру в Чернівцях
Більше новин по темі:
Не пропускайте важливих новин!
Увімкніть сповіщення, та отримуйте новини моментально після публікації