У Виженці на Буковині місцева громада проголосувала за перхід до Православної церкви України

237 жителів села Виженка Чернівецької області 23 березня проголосували за перехід до Православної церкви України. Всього на зборах зареєструвалися 242 людей. Священник УПЦ МП Антоній Федоращак зареєструвався, однак не голосував.

Про це Суспільному розповіла голова зборів та учасниця ініціативної групи щодо переходу Ярослава Гулей.

За її словами, проти переходу не проголосував ніхто. П'ятеро зареєстрованих учасників покинули збори до голосування. Протоколи голосування передадуть до ОВА для реєстрації.

На збори прийшли голова громади Олексій Чепіль та староста села Василь Савчукевич. Вони підтримали перехід релігійної громади та проголосували як місцеві жителі.

Голосування у селі Виженка за перехід до ПЦУ. Facebook/"Голос краю єднає"

Священник УПЦ МП Антоній не перейшов до ПЦУ разом із громадою. За словами Ярослави, громада пропонувала йому перейти та продовжувати богослужіння у Миколаївській церкві села Виженка.

На збори також пройшли троє військових із Виженки, які зараз вдома. Всього з села на фронті зараз перебуває понад два десятки людей. Шестеро місцевих жителів загинули під час російсько-української війни.

У селі на Буковині ще одна релігійна громада перейшла до ПЦУ: як голосували
Збори громади у селі Виженка. Facebook/"Голос краю єднає"

Нагадаємо, у Виженку привезли тіло військового, якого рік вважали зниклим безвісти. Оскільки поруч з будинком рідних — кладовище та Миколаївська церква УПЦ, вирішили відспівувати у цій церкві. Однак рідні хотіли, аби це зробили священники ПЦУ, написала на сторінці у Facebook народна депутатка Ірина Никорак. У дописі вона стверджувала, що священник не впустив тіло військового в храм та відмовився провести службу.

Водночас на сторінці Чернівецько-Буковинської єпархії у Facebook спростовували інформацію, що військового відмовлялись відспівувати в храмі. Там пояснювали, що священник УПЦ зустрічався з рідними полеглого. Під час бесіди дружина сказала, що хоче, аби чоловіка відспівували священники ПЦУ. Про відспівування в храмі не домовилися.

Відповідно до картки Вижницької громади, у селі Виженка проживає майже півтори тисячі людей. Раніше у коментарі Суспільному староста села Василь Савчукевич розповідав, що у Виженці є дві церкви — одна була в релігійному підпорядкуванні ПЦУ, інша — УПЦ МП. Після реєстрації зміни канонічної підлеглості обидва храми будуть у підпорядкування ПЦУ.


 Купити квартиру в Чернівцях
Коментарі:
Більше новин по темі:
Не пропускайте важливих новин!
Увімкніть сповіщення, та отримуйте новини моментально після публікації