У соборі в Хмельницькому знайшли майже 2 млн грн. “заначки” митрополита Московського патріархату: громада хоче передати гроші на ЗСУ

У четвер, 20 липня, в хмельницькому Свято-Покровському соборі представники ревізійної комісії виявили сховок, в якому було майже два мільйони гривень. Ймовірно, ця “заначка” належить колишньому керуючому Хмельницької єпархії УПЦ МП, митрополиту Антонію (в миру — Василь Фіалко).

Про це повідомив депутат Хмельницької міської ради та журналіст Віталій Підгайчук на своїй Facebook-сторінці.

"Громада хоче передати всі кошти сумнівного походження на офіційний рахунок Збройних Сил України", — стверджує Віталій Підгайчук.

У коментарі “Суспільне.Хмельницький” адвокат митрополита Роман Косюк заявив, що знайдені кошті — особисті заощадження Антонія за 30 років служби.

"Раніше він їх не забирав, через рейдерське захоплення храму й боявся, що його пограбують", — розповідає Роман Косюк.

"Коли він збирав свої особисті речі, голова та члени ревізійної комісії помітили, що він з якимось великим фіолетовим пакетом рухається до виходу з приміщення", каже Ярослав Каюк. За підрахунками комісії, у пакунку був 1,8 млн грн.

"Це його особисті заощадження за 30 років на посаді митрополита", — адвокат митрополита Роман Касюк пояснив Суспільному походження грошей. Вони були сховані, бо священник “боявся, що їх вкрадуть”.

"Коли ми проводили огляд даного приміщення, ні про які кошти не було мови. Коли ми зайшли в приміщення, громадянин Фіалко і його представники хаотично ходили по приміщенню. Було видно, що вони стурбовані, тому що метушливо ходили в різні кути", — розповідає Ярослав Каюк.

Ревізійна комісія викликала поліцію, каже Ярослав Каюк.

2 квітня 2023 року, після сутички з колишнім військовим у Свято-Покровському соборі, хмельничани проголосували за перехід собору до ПЦУ. Після цього митрополита Антонія звільнили від керування єпархією. Ревізійна комісія у соборі 20 липня працювала вчетверте.


 Купити квартиру в Чернівцях
Коментарі:
Більше новин по темі:
Не пропускайте важливих новин!
Увімкніть сповіщення, та отримуйте новини моментально після публікації