У Молдові стався черговий удар по позиціях Московського патріархату. Відомий священник перейшов до Румунської церкви

Відомий молдовський священик та богослов о. В’ячеслав Казаку покинув Молдовську митрополію Російської православної церкви та приєднався до Румунської православної церкви.

Про це о. Казаку заявив в інтерв’ю телеканалу "TV8", передає Духовний фронт України. Він перейшов разом зі своєю громадою у селі Стреша.

"До цього часу В’ячеслав Казаку був одним із найвидатніших теологів Молдовської митрополії (МП). Він є засновником православної вищої семінарії, а також духовної академії. Хоча офіційно ректором освітнього закладу є митрополит Володимир, його фактично очолив проректор, який сьогодні залишив структуру, канонічно підпорядковану москві. Будучи родом з України (румуном з Чернівців), отець розповів, що більше не може залишатися в РПЦ", – повідомляється на сайті.

У Бессарабській митрополії підтвердили факт прийняття Румунською Церквою священника В’ячеслава Казаку під свою опіку, заявивши, що такі процеси наразі активно тривають.

Отець В’ячеслав був одним з провідних богословів та засновником православної духовної академії в Кишиневі. Його відхід – черговий удар по позиціях Московського патріархату в Молдові.

Процес переходу молдовських parафій до Румунської церкви різко прискорився після початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну. Місцеві священики та громади не бажають бути пов’язаними з агресором.

Це викликало гостру реакцію Московського патріарха Кіріла, якому митрополит Кишинівський Володимир поскаржився, що "русский мір" не має підтримки в Молдові. Однак процес деколонізації церкви в цій країні вже не зупинити.


 Купити квартиру в Чернівцях
Коментарі:
Більше новин по темі:
Не пропускайте важливих новин!
Увімкніть сповіщення, та отримуйте новини моментально після публікації