У Чернівецькій області Московський патріархат приватизував ще один храм

Священник церкви у селі Ржавинці Юрковецької громади передав храм у приватну власність московського патріархату.

Про це повідомив голова Юрковецької сільської ради Віталій Шафер, пише канал С4.

За його словами, церква у селі Ржавинці більше не належить парафіяльній громаді, а приватній установі «Соціально-духовний центр на честь Святої Трійці».

Шафер пише, що вже 17 років у сільському храмі править Сергій Козарь родом з села Недобоївці.

«Ржавинчани для нього зробили все, що могли – дали житло порядом з церквою, де і проживала сім’я священника усі ці роки. Та події останніх років мало, по-мало, але міняють свідомість у всіх розумних людей, хто хоч трохи розуміє , що ворогом для України є росія», – каже посадовець.

Як стверджує Віталій Шафер, він неодноразово переконував священника, що церква для росіян є елементом гібридної війни проти українців і сподівався, що разом з парафіянами перейде до ПЦУ.

Втім, як виявилось, священник ще 6 серпня провів парафіяльні збори громади, де запропонував передати усе майно церкви приватній установі. Протокол засідання підписало семеро людей, у тому числі й Любов Горбатюк, яка є директоркою цієї установи.

Наразі про цей факт голова громади повідомив у правоохоронні органи, щоб у законний спосіб боротися за повернення церкви парафіяльній громаді села Ржавинці.

Що відомо про «Соціально-духовний центр на честь Святої Трійці»

На сайті Українського бюро кредитних історій вказано, що приватну установу «Соціально-духовний центр на честь Святої Трійці» створили 19 серпня 2023 року. Директоркою є Горбатюк Любов Іванівна, а бенефіціаром – Козарь Сергій Дмитрович.

Варто зазначити, що засновником установи є Благодійна організація «Благодійний фонд на честь Святої Трійці», яка зареєстрована у Чернівцях за адресою вул. Руська, 33 — саме там, де розташована будівля Чернівецько-Буковинської єпархії УПЦ МП.

Нагадаємо, що така історія на Буковині трапляється не вперше. Раніше у Сокирянах священник УПЦ МП також приватизував храм, щоби не переходити до ПЦУ.


 Купити квартиру в Чернівцях
Коментарі:
Більше новин по темі:
Не пропускайте важливих новин!
Увімкніть сповіщення, та отримуйте новини моментально після публікації