У Чернівцях московським попам нарахували штраф за незаконне користування храмом
У Чернівцях релігійній організації УПЦ МП, яка не покинула приміщення церкви на вулиці Головній, 100, нарахували штраф. Це повʼязано з тим, що релігійна організація не повернула приміщення після завершення дії договору оренди будівлі.
Про це йдеться у відповіді міської ради на запит Суспільного, повідомляє сайт Духовний фронт України.
Штраф за несвоєчасне повернення майна нараховували з 1 грудня 2021 року — загалом понад 140 тисяч гривень. Наразі релігійна організація не сплатила цю суму.
Договір оренди будівлі уклали 20 серпня 2021 року між управлінням комунальної власності міської ради та релігійною організацією “Релігійна громада парафія на честь святого великомученика Пантелеймона Чернівецько-Буковинської єпархії Української Православної Церкви міста Чернівці”.
Згідно з відповіддю на запит, договір діяв з 20 серпня 2021 року до моменту затвердження Положення про оренду майна, що належить до комунальної власності Чернівецької громади, але не більше ніж до 31 липня 2022 року.
27 квітня 2023 року на сесії міськради депутати підтримали рішення про припинення оренди. Водночас відповідно до постанови КМУ договір вважається продовженим на період дії воєнного стану та протягом чотирьох місяців з дати припинення чи скасування воєнного стану.
Тому релігійна організація позивалася до суду на міську раду щодо визнання договору продовженим. Однак у судах підтвердили, що дію договору припинено 30 листопада 2021 року (тобто датою затвердження Положення про оренду майна, що належить до комунальної власності Чернівецької громади): рішенням Господарського суду Чернівецької області та постановою Західного апеляційного Господарського суду.
Крім цього, 29 жовтня міська рада подала клопотання про поновлення провадження по справі щодо “усунення перешкод, пов’язаних із здійсненням прав щодо користування та розпорядженням майном шляхом звільнення приміщення релігійною організацією”. Це провадження призупиняли до набрання законної сили судового рішення у справі за позовом релігійної організації щодо визнання договору продовженим.
Яка позиція релігійної організації
Настоятель храму о. Георгій Аронець на запитання, чи планують платити неустойку, відповів, що зараз тривають судові справи й релігійна організація робитиме все у межах закону.
“Все вирішуватимемо у судовому порядку, в межах законодавства. Плануємо оскаржувати рішення. Поки що просимо, щоб користуватись приміщенням, акуратно користуємось, поки тривають судові справи, з повагою один до одного, ми все розуміємо”, — каже Аронець.
Раніше настоятель храму Георгій Аронець у коментарі Суспільному казав, що вважає розірвання договору про оренду з релігійною громадою неправильним рішенням, бо храм будували за гроші парафіян і, на його думку, до кінця воєнного стану оренду не можна було припиняти.
-
Суспільне показало священника-старообрядця з Чернівців, який порвав з Московською метрополією ще у 2018 році, коли благословив військового на захист України
-
На Буковині поліція оштрафувала московських попів на 425 гривень, за організацію "хресної ходи" до Свято-Успенського чоловічого монастиря
-
Мешканці села Вовчинець на Буковині виявили ікони російських царів та воєноначальників у колишній московській церкві, яка перейшла до ПЦУ
-
ПЦУ створила комісію, яка дослідить появу портретів бізнесменів на стінах собору Луцька. Після скандалу їх образи замалювали
-
"УПЦ втратила довіру людей" - священик із Заставни Василь Левченко, розповів, чому перейшов з Московського патріархату до ПЦУ
-
На Буковині селяни Розкопинців та Василівки підтримали перехід релігійної громади з УПЦ до ПЦУ