Три найбільші храми Чернівців офіційно перейшли від Московського патріархату до ПЦУ. У Святодухівському кафедральному соборі промосковські прихожани готові "стояти до кінця"
Три найбільші храми Чернівців офіційно перейшла від УПЦ до ПЦУ. Релігійні громади цих церков отримали нові статути. Йдеться про Святодухівський кафедральний собор, Свято-Миколаївську церкву та храм Святих апостолів Петра і Павла.
Чернівецька ОВА зареєструвала нові статути цих трьох релігійних громад, пише molbuk.ua.
Нову редакцію статуту релігійної громади парафії Кафедрального собору Сходження Святого Духа було зареєстровано розпорядженням голови Чернівецької ОВА Руслана Запаранюка 20 лютого.
Новий статут затвердили, зважаючи на протокол загальних зборів релігійної громади від 16 лютого 2025 року.
"Зареєструвати у новій редакції статут релігійної організації "Релігійна громада парафія Кафедрального собору на честь Сходження Святого Духа Чернівецько-Буковинської єпархії Православної церкви України, що розташована за адресою вул. Головна, 85", - йдеться у документі.

24 лютого було затверджено нові статути Свято-Миколаївської церкви та храму Святих апостолів Петра і Павла. Теж на підставі протоколу загальних зборів від 16 лютого.
У розпорядженні голови Чернівецької ОВА зазначається, що релігійна організація парафії Чернівецько-Буковинської єпархії Української Православної церкви Свято-Николаївського храму міста Чернівці затверджена у новій редакції як релігійна громада парафії на честь святителя Миколая Чудотворця Чернівецько-Буковинської єпархії ПЦУ міста Чернівці, що розташована за адресою: вул. Руська, 35.
Статут у новій редакції затверджено 24 лютого розпорядженням голови Чернівецької ОВА релігійній громаді парафії на честь першоверховних апостолів Петра і Павла Чернівецько-Буковинської єпархії ПЦУ міста Чернівці, що розташована за адресою вул. Сторожинецька, 25.
Нагадаємо, у Чернівцях 16 лютого відбулися збори і голосування за перехід головного храму УПЦ МП Буковини Свято-Духівського кафедрального собору та ще двох церков до Православної церкви України. Голосування відбулось на вулиці Кобилянської, в ньому взяли участь понад дві тисячі людей.


У цей же час у Свято-Духівському кафедральному соборі сотні прихильників Московського патріархату збирали підписи за збереження храму під своїм впливом, і також проводили власні збори.
Саме тоді результати голосування релігійних громад щодо переходу Свято-Духівського собору, Свято-Миколаївської та Свято-Петропавлівської церков Чернівців організатори зборів передали до Чернівецької ОВА, де, і переєструвати релігійні парафії, не виявивши порушень.
Як стало відомо БукІнфо, у Святодухівському кафедральному соборі Чернівців, розташованому між Соборною площею і вулицею Ольги Кобилянської понад місяць прихильники Московського патріархату не покидають приміщення храму, боячись штурму і захоплення.

Вони проводять так зване “цілодобове молитовне стояння за віру” і погрожують нікого не пускати до храму з ПЦУ і “стояти до кінця”.
-
"Як дам зараз у чоло! Які ви фахівці? Дуб дєрєво!", Або як доктор філософських наук ЧНУ завітав у московський храм...
-
"Дух Святий вам шо, хлопчик на побєгушках?" Як у Чернівцях в ефірі Суспільного посперечалися священики російської церкви та ПЦУ (ВІДЕО)
-
До ПЦУ приєдналася релігійна громада храму Преображення Господнього села Керстенці Недобоївської ТГ
-
Суд випустив під зобов’язання московського митрополита з 5-ма підозрами від СБУ, який схвалював російську агресію
-
На Сторожинеччині ще одна релігійна громада покинула Московський патріархат
-
ФСБ звинувачує у підготовці замаху на духовника Путіна, священика РПЦ Тихона, уродженця Чернівців Дениса Поповича. Хто він?