СБУ обшукали Почаївську лавру на Тернопільщині, яка належить УПЦ МП. Московські попи в Україні далі "колотять" і розпалюють ворожнечу
Співробітники Служби безпеки України прийшли з обшуком до Почаївської лаври УПЦ (МП) у Тернопільській області. Про це пише "Суспiльне" з посиланням на прес-службу регіонального управління відомства.
Пізніше в СБУ уточнили, що обшук відбувається в рамках кримінального провадження за статтею про розпалювання національної ворожнечі та ненависті.
За даними слідства, представники лаври оприлюднили на сайті монастиря публікацію, в якій розпалювали релігійну ворожнечу проти представників усіх церков, крім УПЦ, а також поставили під сумнів існування України як суверенної держави.
Почаївська лавра – це чоловічий монастир у Почаєві зі статусом лаври. Це друга за важливістю в Україні після Києво-Печерської лаври, зазначає "РБК-Україна". На її території розташована Почаївська духовна семінарія.
Служба безпеки України не вперше проводить обшуки у храмах, що належать до Української православної церкви Московського патріархату (УПЦ МП). Влада України вважає, що низка священиків та ієрархів УПЦ де-факто займає проросійську позицію, пише "Настоящее время".


Деяких священиків притягли до відповідальності. Так, у жовтні цього року настоятеля одного із храмів УПЦ МП Шосткинського району засудили до 15 років позбавлення волі із конфіскацією майна у справі про держзраду. За даними слідства, після початку повномасштабного російського вторгнення в Україну священик передавав куратору з ФСБ розвіддані про систему оборони Сумської області, а саме відомості про геолокацію підрозділів ЗСУ та дані посадових осіб військово-цивільних адміністрацій у Шосткінському районі.


На початку квітня 2023 року суд у Києві відправив намісника Києво-Печерської лаври, митрополита Української православної церкви (УПЦ) Павла (Лебедя) під цілодобовий домашній арешт. Його підозрюють за двома статтями Кримінального кодексу – розпалювання міжрелігійної ворожнечі, а також виправдання російської агресії щодо України. 13 липня Павлу вручили нову підозру. Суд погодився з доводами СБУ і змінив запобіжний захід для священика на СІЗО з можливістю внесення застави у розмірі 33 млн гривень (близько $900 тисяч). У понеділок, сьомого серпня, митрополита Павла звільнили з-під варти під заставу.
УПЦ – друга за кількістю послідовників православна церква на території України після автокефальної Православної церкви України (ПЦУ). Після початку війни УПЦ заявила про "незалежність" від Московського патріархату, проте цю незалежність так і не було оформлено юридично. У жовтні Верховна рада України схвалила у першому читанні законопроект, який дає змогу заборонити діяльність релігійних організацій, пов'язаних з Росією.
-
"Як дам зараз у чоло! Які ви фахівці? Дуб дєрєво!", Або як доктор філософських наук ЧНУ завітав у московський храм...
-
"Дух Святий вам шо, хлопчик на побєгушках?" Як у Чернівцях в ефірі Суспільного посперечалися священики російської церкви та ПЦУ (ВІДЕО)
-
До ПЦУ приєдналася релігійна громада храму Преображення Господнього села Керстенці Недобоївської ТГ
-
Суд випустив під зобов’язання московського митрополита з 5-ма підозрами від СБУ, який схвалював російську агресію
-
Три найбільші храми Чернівців офіційно перейшли від Московського патріархату до ПЦУ. У Святодухівському кафедральному соборі промосковські прихожани готові "стояти до кінця"
-
На Сторожинеччині ще одна релігійна громада покинула Московський патріархат