Румунська Православна Церква заявила про створення своєї структури в Україні: в полі зору Буковина, Закарпаття та Одещина

Синод Румунської Православної Церкви на своєму засіданні 29 лютого 2024 року, яке відбулося під головуванням Патріарха Даниїла, ухвалив заснувати на території України свою структуру.

Про це повідомляє РІСУ з посиланням на офіційне видання Румунської Православної Церкви.

Серед іншого Священний Синод постановив, що задля «благословення, заохочення та підтримки ініціатив румунських православних громад в Україні щодо відновлення спілкування з Матір’ю-Церквою, Румунським Патріархатом» юрисдикційно об’єднати їх в «релігійній структурі під назвою Румунська Православна Церква України».

Нагадаємо, в Україні діє близько сотні румуномовних православних парафій у складі УПЦ МП на території насамперед Чернівецької, а також Закарпатської та Одеської областей. У буковинських румуномовних парафіях МП віддавна дотримуються новоюліанського календаря.

Як відомо, Священний Синод ПЦУ на своєму засіданні 27 липня 2019 року заснував для румуномовних вірян, які проживають в Україні, окремий вікаріат – структуру у складі ПЦУ з правами самоуправління.


 Купити квартиру в Чернівцях
Коментарі:
Більше новин по темі:
Не пропускайте важливих новин!
Увімкніть сповіщення, та отримуйте новини моментально після публікації