РПЦ офіційно підтвердила, що УПЦ МП не порвала з “канонічною церквою” і приймає необхідні рішення через обставини

ДИЯВОЛ У ДЕТАЛЯХ

Російська православна церква зібрала Священний Синод, щоб обговорити рішення російської церкви в Україні щодо її нібито «незалежності» від РПЦ.

Московський синод вважає, що засідання УПЦ відбулося під тиском військових дій в Україні. Захоплення храмів, множинні фактори дискримінації та порушення прав вірян змусили українське керівництво московської церкви прийняти такі рішення, пише Главком.

Верхівка російської церкви зазначила, що такі дії Києва потрібно детально вивчити на предмет їх відповідності до Грамоти Святішого Патріарха Московського і всієї Русі Алексія ІІ. За даними РПЦ, саме на цей документ опиралось встановлення УПЦ МП на українських землях.

Соратник Путіна московський патріарх Кирило нібито «глибоко співпереживає всім, кого торкнулося це лихо». За словами пресслужби РПЦ він «неодноразово закликав зробити все можливе, щоб уникнути жертв серед мирних мешканців».

РПЦ висловила жаль низці єпархій УПЦ МП, адже рішенням Києва припиняється поминання патріарха Кирила у молитвах. Це «вже призвело до розділень усередині Української Православної Церкви і що суперечить 15-му правилу Двократного Собору», вважають у Москві

Керівник Російської православної церкви Киріл Гундяєв прокоментував Собор Української Православної Церкви Московського патріархату, де було ухвалено рішення «про повну самостійність і незалежність від РПЦ». Він заявив, що Російська церква «із розумінням» ставиться до необхідності керівництва «мудро діяти, щоб не ускладнювати життя свого віруючого народу».

«Ми з повним розумінням ставимося до того, як сьогодні страждає Українська православна церква», – заявив Гундяєв після недільної літургії.

Глава Православної церкви України митрополит Епіфаній вважає, що УПЦ Московського патріархату провела собор, аби отримати підтримку українського суспільства. Натомість розірвати стосунки із ворожою Україні російською церквою УПЦ не прагнула. Про це він сказав у ефірі єдиного телемарафону, пише Главком.

Митрополит ПЦУ Епіфаній

«Мета собору – зберегти статус-кво і змінити ставлення до себе українського суспільства без розриву стосунків з Російською православною церквою й очільником Московського патріархату Кирилом Гундяєвим», – зазначив Епіфаній.

«Вони надалі зберігають єдність із вбивцею – патріархом Кирилом, який дозволяє вбивати українців. На жаль, вони не відновили стосунків із вселенським патріархом, а навпаки, підтвердили усі попередні рішення. Де-факто зв'язок з Москвою залишається, а де-юре у них є бажання уникнути закону 2662, покликаного перейменувати їх, адже вони мають керівний центр у країні-агресорі», – додав митрополит.

Нагадаємо, Московська церква придумала, як зупинити масовий перехід парафій в Україні. Собор вніс зміни до статуту, які тепер дозволять батюшкам говорити, що вони не мають ніякого стосунку до РПЦ.


Коментарі:
Більше новин по темі:
Не пропускайте важливих новин!
Увімкніть сповіщення, та отримуйте новини моментально після публікації