Релігієзнавець розкрив правду про 8-й ген і вакцинацію: "у Біблії йдеться про клеймо, але..."

Новий міф про вакцинацію від коронавірусу про вбивство 8-го гена та негативний вплив на зв'язок щепленої людини з Богом, що нині шириться соцмережами в Україні, вже розвіював науковець-генетик. Наразі ж цю жахачку прокоментував знавець релігії, щоб остаточно розставити крапки над "і".

То чи є якісь застереження у християнському Святому Писанні щодо вакцинації, прямі чи бодай побіжні? На це питання Styler дав відповідь культуролог і релігієзнавець Євген Савісько.

Спеціаліст зазначив, що зустрічався з низкою міфів про вакцинацію, котрі можна поділити на дві групи.

Перша - псевдорелігійні. Ось вони:

коли вакцинують, то це ставлять знак диявола, і навіть у назвах вакцин приховано його імʼя; ;
хто вакцинувався той не може причащатися;
начебто слід від уколу вакциною - це знак, котрий оберігає, і вказує на належність до обраних і спасенних;

Друга - конспірологічні. А саме:

нібито вакцини розроблені для знищення літніх людей;
вони сприяють зниженню рівня лібідо та статевої потенції;
є вакцини, розроблені проти певних національностей.

"Насправді в Біблії прямих згадок про вакцинацію не має. Єдине, що може бути хоч якось дотичне до цього, то це "Одкровення Іоана Богослова". Там дійсно йдеться про клеймо, яке буде ставити звір на праву руку або чоло. Однак, що це буде саме укол не написано, а тим більше, що це буде укол з вакциною" - каже релігієзнавець.

Аналогічно в цьому ж "Одкровенні..." є згадка про печатку для Божих слуг. Але там йдеться про чітко визначене число сто сорок чотири тисячі людей. І все. А лише в Україні мають бути провакциновані як мінімум кількадесят мільйонів громадян. Тому це явний фейк", - наголошує Савісько.

"І щодо причастя. Допоки жодна з церков, котрі практикують причастя, не повідомила про хоч якісь обмеження для тих, хто вакцинувався. В тому числі і про заборону причащатися", - звернув увагу експерт.

Що ж стосується конспірологічних версій, то їх поширюють або ті хто має певні хронічні фобії, або ж ті хто хоче зумисно відволікти увагу від тих проблем, що є довкола, додав спеціаліст.

Нагадаємо, раніше у МОЗ України спростували топ-5 міфів про вакцинацію та пояснили, чому їм не можна вірити.

Жахачки про вакцинацію від коронавірусу, які активно поширюють мережею, регулярно спростовуються медиками та науковцями - але "антищепленці" концентрують свою увагу не тільки на темі COVID-19. Так, в МОЗ України зібрали топ-5 міфів про рутинну вакцинацію, і пояснили, чому їм не можна вірити.

Про це передали в прес-службі Міністерства охорони здоров'я.

Міфи про рутинну вакцинацію

Помилкове твердження №1: Краще перехворіти й виробити природний імунітет

Що насправді: Якщо хворіти, імунітет, безумовно, сформується. Але він може коштувати дуже дорого через високий ризик виникнення ускладнень: параліча - від поліомієліту, ураження серця - від дифтерії, пневмонії та ураження мозку - від кору і вітряної віспи. Ризик мати ускладнення перенесеної інфекційної хвороби набагато вищий, ніж ризик побічних реакцій після вакцинації.

Помилкове твердження № 2: Вакцини спричиняють аутизм

Що насправді: Це один із найпоширеніших міфів щодо вакцинації. Його витоки беруть початок у 1998 році, коли лікар Ендрю Уейкфілд опублікував статтю про зв’язок між вакциною проти кору, краснухи, паротиту та аутизмом. Але пізніше з’ясувалося, що усі факти, наведені у публікації, сфальшовані. Подальші дослідження, які після публікації провели авторитетні організації та установи (Центр контролю та профілактики захворювань у США (CDC), медичний інститут Національної академії наук Великої Британії та британська Національна служба охорони здоров’я), спростували зв’язок між вакциною і виникненням аутизму. Ще понад десяток досліджень і їхні результати спростовують зв’язок між вакцинацією і розвитком аутизму.

Помилкове твердження № 3: Людям із хронічними захворюваннями щеплення протипоказані.

Що насправді: Список абсолютних протипоказань (коли є високий ризик отримати негативну реакцію організму вищий за потенційну користь від вакцини) до щеплення не такий і великий. Передусім — це стан гострої хвороби до настання одужання Водночас, люди, що мають хронічні хвороби, мають бути щеплені першочергово. Вони більш вразливі до інфекцій, мають важчий перебіг хвороби й більше шансів отримати ускладнення після перенесеного захворювання.

Помилкове твердження № 4: Треба чекати до 3 років, щоби вакцинувати дитину (щоб організм зміцнів)

Що насправді: Вакцинувати дитину треба відповідно до Національного календаря профілактичних щеплень. У ньому визначений найоптимальніший час введення вакцин (із перших днів життя) для найефективнішого захисту дитини від інфекційних хвороб. Відтак надзвичайно важливо, щоби дитина отримувала свої щеплення вчасно. Якщо ви з якихось причин пропустили вакцинацію, порадьтеся про те, як надолужити пропущені вакцини, зі своїм педіатром або сімейним лікарем.

Помилкове твердження № 5: Кілька вакцин, введених одночасно, "перевантажують імунітет", ослаблюють організм

Що насправді: Ослабити організм може природне інфікування, адже інфекційні захворювання спричиняють у кількасот разів вище навантаження на імунну систему, ніж вакцинація. Віруси, що містяться у вакцинах, значно ослаблені й перевантажити імунну систему не можуть. Навіть якщо одночасно ввести вакцини проти 10 інфекційних захворювань, задіється лише 0,1 % імунної системи. Кілька вакцин вводити в один день можна! Щоправда, щеплення треба робити в різні ділянки тіла: наприклад, у праве та ліве плече, а малюкам - у праве та ліве стегно. Щеплення в сідницю взагалі не роблять! Можна використовувати багатокомпоненті вакцини. Це нормальна світова практика. Вона дозволяє зменшити кількість візитів до лікаря, тож і рівень стресу для дитини та батьків.


 Купити квартиру в Чернівцях
Коментарі:
Більше новин по темі:
Не пропускайте важливих новин!
Увімкніть сповіщення, та отримуйте новини моментально після публікації