Прихильники Лонгіна погрожують вбивством чернівчанину, який підтримав безпекові заходи СБУ в Банченському монастирі

Чернівчанин Едгар Каланча поділився шокуючою історією. Він отримує погрози від дітей митрополита УПЦ (в єдності з МП) Лонгіна (Жара), через те, що підтримав обшуки СБУ в Банченському монастирі. Каланча опублікував відео з телефонною розмовою із представниками УПЦ (МП) де чутно погрози на адресу його сім’ї і йому особисто.

Чернівчанин розповів в ексклюзивному коментарі для Духовного Фронту України, що йому погрожують “вставити ніж в горло” діти, які виросли під керівництвом митрополита Лонгіна і не володіють українською мовою.

“Погрози почались із минулого четверга, – каже Едгар. – Тоді якраз СБУ навідалась в монастир. Я побачив це в соцмережах і поширив і підтримав, сказавши, що СБУ робить правильно. І що, якщо монастирю немає що приховувати, то чому не допускають СБУ туди?”.

“Також я записав в сторіз мою особисту історію пов’язану із Банченським монастирем і після цього в той же вечір мені почали приходити погрози з розправою”, – розповів чернівчанин у відповідь зустрів погрози:”Ми знаєм де ти живеш, обертайся коли йдеш”.

“Я в принципі не дуже звертав увагу, я це все видаляв, бо думав, що це не дуже адекватні люди. Вчора ввечері почали дзвонити і на відео вже видно результат, що вони там мені розказували. Я знаю, що це були вихованці митрополита Лонгіна. Якщо слухати те що вони погане говорять, то вони повторюють все, що говорив Лонгін перед СБУшниками, що в “нас десять дітей на війні”. Вони мені теж розказували, що в монастирі все добре, а “ти не знаєш, що тут робиться”. Але чомусь погрози про вбивство – це для них вважається нормою” – розповів Едагр.

Каланча також немає сумнівів, хто саме йому погрожував: “Вони так чітко і сказали: “Ми його сини, ми тут виросли і ти не маєш права нашого тата ображати”. Я пояснив, що ніхто Лонгіна не ображав, а я висловив свою думку, що добре, що СБУ прийшли перевірити монастир”.

Хто підказав погрожувати?

Хто саме “напоумив” дітей Лонгіна надсилати погрози Едгар не знає, але точно переконаний, що погрози йдуть від вихованців Банченського монастиря. Половина їх розмови складалась із того, що вони знають де він живе і мають його фото, а друга частина розмови – це образи і матюки. На відео – це чітко чути.

Як поліція відреагувала на заяву і що буде далі?

На перший погляд, поліція відреагувала спокійно. Але потім підключились інші служби, більш серйозні, розповідає постраждалий. “Я написав дві заяви. Спочатку подзвонив 102 і написав пояснення і потім заяву. Підкріпив це все відео і аудіоматеріалами і відповідними скріншотами з погрозами, які мені надходять в дірект в Інстаграмі. А потім, в процесі цього приїхав ще другий автомобіль і там я так розумію, ще більш серйозна служба і я писав другу заяву”, – зазначив чернівчанин.

Едгар сподівається, що тих людей, які погрожували знайдуть і покарають, бо це не нормально, що люди, які живуть в Банченах і священники які проповідують людям і розказують як треба жити, можуть собі дозволити погрожувати смертю і це абсолютно ненормально. “Я сподіваюсь, що їх найдуть і покарають”, – підкреслив постраждалий.

Чому діти Лонгіна так сильно матюкаються?

“Неможливо виховати нормальними дітей в закритій території, де не потрапляють служби опікунства. Діти самі по собі. Це як дитячий інтернат. Відповідно вони себе так ведуть. Коли я про це розказав в сторіз, то на мене дуже накинулись, – пояснює Каланча. – Так само погрожували, що я не знаю, що там твориться і не треба “наговорювати”. Але і дня не прийшло і я знайшов докази і вони самі себе видали. Це діти, які виросли в монастирі і таке в них виховання. Вони дійсно думають, що вірять в Бога і є дуже релігійними. Вони думають, що все що вони роблять – це во ім’я Бога”.

Чому в УПЦ (МП) обурюються обшуками в монастирі?

Едгар також задається цим питанням і ставив його своїй аудиторії. Якщо немає що приховувати, чому тоді не пускають туди перевірку? “Нормальні адекватні люди розуміють, що щось там не чисто. Я пошукав новини пов’язані з цим монастирем заступника Лонгіна був впійманий на тому, що він організовував перехід людей в Румунію і люди втікали від мобілізації”, – каже Едгар.

Чому залякувачі спілкувались румунською?

Люди в с. Банчени спілкуються між собою румунською мовою. І навіть діти із монастиря не знають української мови, при тому, що живуть в державі Україна. Вони спілкуються між собою румунською і їх теж навчають румунською мовою.

Також люди із УПЦ (МП), за словами чернівчанина Едгара Каланчі, активно виступають за те, щоб Буковина перейшла у власність Румунії. Такі собі румунські колаборанти. Тобто монастир в Банченах виховує колаборантів, які виступають за приєднання Буковини до Румунії. Вони готові і УПЦ (МП) перевести в Румунський патріархат, тільки не до ПЦУ. Про це свідчать коментарі вірян на офіційних сторінках УПЦ (МП).

“Я два дні отримую повідомлення з погрозами, від людей які вважають себе віруючими, які ходять в цю церкву та які дуже вірять в Бога (по їх словам). І всі ці захисники батюшки Лонгіна, чомусь вирішили що погрози цей найкраще що можуть зробити…”, – пише Каланча.

“Краще стій на своєму місці і думай про свою родину. І щоб знав, якщо будеш лізти куди не потрібно, будеш ти страждати і вся твоя сім’я. Кому це потрібно?”, – йдеться в повідомленнях з погрозами.

Едгар Каланча закликав задуматись тих людей, які захищають УПЦ (МП) і кажуть що це “гоніння на церкву та віру”.

Вранці, 13 листопада, Едгар Каланча зателефонував у поліцію та написав заяву. Нині чекає на розслідування та подальші дії правоохоронців.


 Купити квартиру в Чернівцях
Коментарі:
Більше новин по темі:
Не пропускайте важливих новин!
Увімкніть сповіщення, та отримуйте новини моментально після публікації