Під санкції потрапили ще сім священників МП. Серед них - митрополит Чернівецький і Буковинський Мелетій

Президент України Володимир Зеленський ввів у дію рішення Ради національної безпеки та оборони щодо запровадження санкцій до ще семи священників Української православної церкви (Московського патріархату).

До санкційного списку включені:

Митрополит Чернівецький і Буковинський Мелетій

— митрополит Бориспільський і Броварський, керуючий справами УПЦ, член Міжсоборної присутності Руської православної церкви Іван Паканич (Антоній),

— митрополит Чернівецький і Буковинський, голова відділу зовнішніх церковних зв'язків УПЦ Валентин Єгоренко (Мелетій),

— митрополит Запорізький і Мелітопольський Андрій Коваленко,

— митрополит Луганський і Алчевський Василь Поворознюк,

— настоятель Мелітопольського Свято-Савинського чоловічого монастиря Олександр Прокопенко,

— настоятель Свято-Успенського кафедрального собору в Херсоні Олександр Федоров,

— архієпископ Костянтинівський, вікарій Горлівської єпархії Української православної церкви Віктор Шинкарьов (Паїсій).

Санкції запроваджені на п'ять років. Серед іншого, вони передбачають позбавлення державних нагород і блокування активів.

1 грудня РНБО доручила Держслужбі з етнополітики та свободи совісті провести експертизу статуту про управління УПЦ на наявність зв’язку з московським патріархатом, а також внести на розгляд уряду законопроєкт про те, що в Україні не можуть діяти релігійні організації, «афілійовані з центрами впливу до РФ», пише НВ.

2 грудня РНБО запровадила санкції проти десятьох діячів УПЦ МП, зокрема намісника Києво-Печерської Лаври Павла (Лебедя) та екснардепа Вадима Новинського. Зеленський їх затвердив.

22 листопада СБУ прийшла з перевіркою до Києво-Печерської Лаври. Це сталося після публікації скандального відео одного з богослужінь, де прославляли країну-агресора РФ. Правоохоронці відкрили кримінальну справу.

15 листопада намісник Києво-Печерської Лаври митрополит Павло визнав, що на одному з богослужінь люди співали про країну-агресора, але заявив, що це був не церковний спів. Представник УПЦ МП архімандрит Полікарп заявив, що священник був зайнятий і не чув, що «ця група активістів співає».

У СБУ пояснили, що проводять перевірку в монастирях УПЦ (МП) по всій Україні у рамках роботи «з протидії підривній діяльності російських спецслужб в Україні».


 Купити квартиру в Чернівцях
Коментарі:
Більше новин по темі:
Не пропускайте важливих новин!
Увімкніть сповіщення, та отримуйте новини моментально після публікації