Олександра Попелюк: Святкуймо Великдень єдиною православною родиною

ТАКА ДУМКА

У вірші «Молитва» Тараса Шевченка є такі рядки:

«А всім нам вкупі на землі
Єдиномисліє подай
І братолюбіє пошли».

Згадалися вони мені, коли прочитала розмову журналіста Сергія Тимощука з митрополитом Київським і всієї України, Блаженнійшим Володимиром (Сабоданом), яка відбулася в переддень Хрещення Господнього 2007 року. Мене вразили слова видатного вченого-богослова, найвідомішої і найавторитетнішої постаті сучасного православного світу, винесені в заголовок цієї публікації: «Я молюся, щоб ми єдиними вустами і єдиним серцем славили Господа».

На питання кореспондента, що найбільше засмучує владику Володимира, він відповів: «Те, що православні люди в Україні роз’єднані. Я молюся і роблю все можливе, щоб наш єдинокровний і єдиновірний народ був у єдності, щоб ми єдиними вустами і єдиним серцем славили Господа. Я молюся щодня, щоб Усевишній дав усім нашим державним мужам совість чисту, розум світлий, серце терпляче для служіння своєму народу, який того гідний і на те заслуговує». Коли інтерв’юер поцікавилися думкою владики, що загрожує людській цивілізації, почув таку відповідь: «Головною загрозою існуванню людської цивілізації я назвав би падіння моральності, споживацьке та безвідповідальне ставлення до творіння».

Світлої пам"яті Митрополит Київський і всієї України, Блаженнійший Володимир (Сабодан)

На жаль, в останні роки життя митрополита оточували державні мужі, котрі намагалися усунути його з високої посади, щоб не допустити об’єднання православних людей у нашій країні. Шкода, що Блаженнійший не дожив до того часу, коли Верховна Рада і Президент України Петро Порошенко звернулися до Вселенського Патріарха Варфоломія з проханням надати Томос про автокефалію Православній Церкві в Україні. 5 січня 2019 року Вселенський патріарх підписав довгожданий Томос і згідно з цим документом проголосив створену в межах України автокефальну Церкву своєю духовною донькою з кафедрою у Києві.

Обурює поведінка керівництва православної церкви московського патріархату в Україні, яке намагається відвернути увагу православних українців від об’єднання в єдину помісну православну церкву, хоча, як засвідчують опитування, більшість українського люду хоче, за висловом митрополита, «єдиними вустами і єдиним серцем славити Господа».

Зараз православні віряни перебувають у Великому пості, готуються фізично й духовно до Великоднього свята. Дай Боже, щоб у ці дні вони почули заклик автокефальної Православної церкви України до об’єднання, щоб у спільній молитві славили Воскресіння Господа нашого Ісуса Христа і просили порятунку від всесвітньої згубної пошесті, яка щодня вбиває людей. Це був би найкращий пам’ятник Митрополиту Володимиру, який сказав про себе в згадуваному інтерв’ю: «У моєму житті не було і немає нічого іншого, окрім моєї православної церкви та моєї Батьківщини. Їм я служу і служитиму до останнього подиху».

Олександра ПОПЕЛЮК,
Почесна голова Чернівецького відділу Союзу українок


Більше новин по темі:
Коментарі: