"Не може бути тіло українським, а душа - російською": Митрополит Епіфаній розповів скільки громад на Буковині вже приєдналося до ПЦУ

Понад 200 громад на Буковині перейшли до Православної Церкви України.

Як повідомляє кореспондентка БукІнфо, про це під час преспідходу до журналістів у Чернівцях розповів настоятель ПЦУ, Митрополит Епіфаній.

- Понад 200 громад на Буковині перейшли до ПЦУ, - зауважив Митрополит Епіфаній. - Це - питання часу і цей процес незворотній. Ми хочемо, щоб він був мирним і спокійним. І все відбувалося в законному полі.

"Деякі люди знаходяться в духовній омані. Ворог прийшов нас знищити. Використовує свою церкву. Нам потрібно працювати, щоб людям доносити цю правду, - додав настоятель ПЦУ. - Переконаний, що поступово, мирно і спокійно, ми досягнемо результату щодо об'єднання. Бо не може бути тіло українським, а душа - російською. Зараз ми виборюємо нашу духовну свободу.

Ми об'єднуємося, щоб разом досягати успіхів. Тому на Буковині ми об'єднали разом три єпархії. Чернівецько-Буковинська єпархія буде в подальшому розвиватися й утверджуватися".

Фото: Держприкордонслужба України

За словами Митрополита Епіфанія, з боку представників московського патріархату проводяться постійні провокації:

- Це спроби ворога показати всьому світові, начебто в Україні відбуваються гоніння й переслідування. Та ми маємо не реагувати на будь-які провокації. І пам'ятати, що повної перемоги, без об'єднання церкви, бути не може.

Разом із тим, Митрополит Епіфаній зазначив, що в Україні, за даними соціології, 70 відсотків населення - православні. З них наразі лише 4 відсотки людей підтримують московський патріархат.

Нагадаємо, Предстоятель Православної Церкви України, митрополит Епіфаній приїхав до Чернівців сьогодні, 9 лютого. Мета візиту- представлення керівника об'єднаної Чернівецької єпархії ПЦУ преосвященнішого Феогноста.

Як повідомляє з місця події кореспондентка БукІнфо, Епіфаній та Феогност приїхали до церкви ПЦУ Преподобної Параскеви Сербської, де їх зустріли з хлібом, квітами та білими голубами, що символізують мир. Зустріти настоятеля Православної церкви України прийшли перші особи краю - начальник ОВА Руслан Запаранюк, голова та заступник Чернівецької облради Олексій Бойко і Михайло Павлюк. Дарували настоятелю букети білих троянд.

Як передає наша кореспондентка, один із голубів, спочатку не захотів летіти. Взагалі впав на землю. З другої спроби все ж, на щастя, полетів... Також люди на небі біля храму помітили… хрест із хмар. Люди почали між собою посміхатися і радіти, кажуть, що це ніби Божий знак і Господнє Благословіння цієї події.

Згодом, після молебня за мир, в церкві Преподобної Параскеви Сербської. відбулося представлення нового керівника Чернівецько-Буковинської єпархії, єпископа Феогноста.

Фото Марини Корпан, БукІнфо (с)


 Купити квартиру в Чернівцях
Коментарі:
Більше новин по темі:
Не пропускайте важливих новин!
Увімкніть сповіщення, та отримуйте новини моментально після публікації