Нардепи з Буковини Лис, Заремський, Козак і Павлюк проти заборони УПЦ МП в Україні, Мазурашу, Божик та Рудик - "За"

До ЗМІ потрапив перелік підписів народних депутатів, які виступають за заборону функціонування в України так званої “УПЦ Московського патріархату” та прагнуть винести постанову щодо цієї церкви на голосування в сесійну залу Верховної Ради. Список у четвер, 12 жовтня, публікує видання Главком.

Перша серія епопеї під назвою «Заборона УПЦ МП Верховною Радою» може бути продемонстрована вже на одному з найближчих пленарних тижнів. Принаймні, вже оголошено про зібрані 226+ підписів охочих голосувати за вирішення цього питання. А це вибиває з рук аргументи керівництва парламенту та монобільшості про брак голосів, які лунали весь цей час. Показово, що поява підписів під зверненням до голови Верховної Ради фактично була відповіддю на несподівану навіть для «слуг» заяву спікера Руслана Стефанчука про те, що в парламенті нема необхідної підтримки заборони московської церкви. Втім, Стефанчук тоді залишив місце для відступу, зробивши ремарку, що всередині фракцій, зокрема, в «Слузі народу», ведеться робота у цьому напрямку.

І ця робота врешті дала результат.

У розпорядження «Главкома» потрапив список депутатів, які погодилися підтримати заборону Московської церкви.

Станом на 5 жовтня ми дійсно нарахували 225 таких нардепів. Зазначимо, що деякі прізвища фігурують у списку по два рази, але «Главком» їх рахував лише один раз. Цікаво, що серед підписантів звернення до Стефанчука є… і сам Стефанчук та його «права рука» перший віцеспікер Олександр Корнієнко. Фракції «Голос» та «Європейська солідарність» підписали звернення у повному складі, а от «слугам народу» не вдалося навіть дотягнути до 150 голосів. Групи «За майбутнє» та «Довіра» розділилися навпіл, як і «Батьківщина» – так, її лідер Юлія Тимошенко поки утрималася від демонстрації своєї позиції з приводу чутливих церковних справ.

Нагадаємо, 5 жовтня стало відомо, що народні депутати зібрали 226 підписів за звернення до голови Верховної Ради Стефанчука щодо розгляду проєкту закону щодо заборони діяльності “УПЦ МП” як церкви з центром у державі-агресорі. Тоді про це повідомила народна депутатка Юлія Клименко з “Голосу”.

Сам Руслан Стефанчук раніше заявляв, що в парламенті немає необхідної підтримки заборони московської церкви.

“Втім, Стефанчук тоді залишив місце для відступу, зробивши ремарку, що всередині фракцій, зокрема, в "Слузі народу", ведеться робота у цьому напрямку. І ця робота врешті дала результат”, – пише “Главком”, публікуючи список.

Станом на 5 жовтня журналісти нарахували 225 нардепів-підписантів, але одне прізвище (ймовірно, зі “Слуги народу”) написано надто нерозбірливо, а ще один депутат (Іванчук) уже помер.

Цікаво, що серед підписантів звернення до Стефанчука є сам голова ВР Руслан Стефанчук, його перший заступник Олександр Корнієнко та заступниця Олена Кондратюк.

Фракції “Європейська солідарність” і “Голос” підписали звернення у повному складі. Групи “За майбутнє” та “Довіра” розділилися навпіл, як і “Батьківщина” – її лідерка Юлія Тимошенко утрималася від демонстрації своєї позиції з приводу церковних справ.

“Слуга народу” наразі дає 135 підписів (маючи у фракції 235 депутатів).

Як пише molbuk.ua, cеред нардепів із Буковини проти заборони церкви УПЦ МП виступили Олена Лис, Максим Павлюк, Максим Заремський, Оксана Гринчук, Володимир Козак. За заборону висловилися Георгій Мазурашу, Валерій Божик із "Слуг народу" та Сергій Рудик із фракції "За майбутнє".

“Аби нардепи визначалися швидше, у цей чутливий процес днями втрутилася навіть Служба безпеки. Спецслужба звернулася до Верховної Ради з пропозицією розширити список підстав для заборони через суд релігійних організацій. Голова Служби Василь Малюк пропонує або окремим законом, або під час доопрацювання вже зареєстрованих законопроєктів доповнити перелік таких підстав. Якщо нині "смертним гріхом" для священнослужителів Кримінальний кодекс визначає колабораційну діяльність, то, за пропозицію СБУ, релігійні організації можна буде забороняти, якщо їхні високопоставлені представники будуть помічені в розв’язуванні, веденні та пропаганді війни, підготовці терактів, геноциді та інших злочинах воєнного часу.

СБУ стверджує, що діяльність Російської православної церкви на території України спрямована на підтримку збройної агресії Росії, реалізацію геноцидної політики РФ та депортацію українців.

З початку повномасштабного вторгнення здійснюється досудове розслідування 65 кримінальних проваджень щодо 65 священнослужителів “УПЦ МП”, у тому числі стосовно 15 архієреїв, частина з яких є юридичними керівниками релігійних організацій – управлінь, монастирів, центрів тощо. Тобто причин для застосування нових запропонованих норм для заборони філіалу Російської церкви в Україні накопичилося вдосталь”, – зазначає також видання "Главком".


 Купити квартиру в Чернівцях
Коментарі:
Більше новин по темі:
Не пропускайте важливих новин!
Увімкніть сповіщення, та отримуйте новини моментально після публікації