На Центральній площі Чернівців патріарх УГКЦ Святослав освятив Різдвяну шопку

Напередодні різдвяно-новорічних свят 10 років поспіль на Центральній площі Чернівців облаштовують Різдвяну шопку. Це дерев’яний будиночок, у якому відтворюється сцена народження Ісуса Христа. Нині її освятили, а також встановили Вифлеємський вогонь.

Про це повідомляють репортери телеканалу С4 з місця події.

До церемонії відкриття Різдвяної шопки долучились чернівчани, а також представники різних релігійних конфесій та громадських організацій. Під час дійства чернівецькі «пластуни» передали Вифлеємський вогонь миру, який горітиме у лампадці всередині шопки.

«Пласт вже 32-ий рік поспіль передає Вифлеємський вогонь миру. Це така акція добра, миру та світла. Цей вогонь запалюється у Вифлеємі і далі передається до різних країн. Спочатку скаути передають його в Австрію і вже звідти мандрують у різні куточки світу», – каже членкиня національної скаутської організації «ПЛАСТ» Вікторія Поліщук.

Вертеп у центрі Чернівців освятив патріарх Української греко-католицької церкви Блаженніший Святослав.

«Цікаво, що це освячення відбулось вперше в історії Чернівців постійного синоду єпископів нашої церкви. Були владики із США, Німеччини, Польщі, України. Приємно, що були з різних церков, конфесій, релігійних організацій. Це є дуже символічно тому, що цього року вперше християни святкуватимуть Різдво разом», – сказав Блаженніший Святослав.

Організатори кажуть – місце, на якому стоїть вертеп, має особливу силу, адже 100 років тут стояла статуя Божої матері, до якої йшли молитися люди.

До свята долучились і місцеві хорові гурти, які виспівували колядки та пісні про народження Христа.

«Для нас сьогодні особливий день. Ми прийшли вітати народження маленького Ісусика. Честь віддати, вклонитись йому. Тому ми хочемо проспівати колядку. Будемо вітати усіх людей, будемо вклонятись народженню Ісуса. Головне завдання на сьогодні просити нашого Господа допомоги нашим захисникам», – говорить керівниця вокального гурту «Спадщина» Марія Кисельова.

Присутні на святі чернівчани та гості міста фотографувались на тлі вертепу, співали пісні та ділились спогадами про торішні свята. Містяни додають, що попри війну, це гарна традиція, тож деякі долучаються до відкриття шопки вже не вперше.

Фото: Тараса Піца, С4


 Купити квартиру в Чернівцях
Коментарі:
Більше новин по темі:
Не пропускайте важливих новин!
Увімкніть сповіщення, та отримуйте новини моментально після публікації