Комітет ВРУ підтримав остаточну заборону московської “церкви”
Комітет з питань гуманітарної та інформаційної політики рекомендував Верховній Раді підтримати у другому читанні та в цілому законопроєкт про заборону релігійних організацій, пов'язаних із країною-агресором РФ (№8371). Таке рішення члени комітету ухвалили одноголосно під час засідання 5 березня. Про це повідомив член комітету від “Європейської солідарності” Володимир В'ятрович, пише Рух "Чесно".
“Текст законопроєкту став значно сильнішим порівняно з підтриманим за основу урядовим варіантом. Російська православна церква має бути заборонена законом, а діяльність усіх релігійних організацій, які є афілійованими з нею, буде припинятися за чіткою процедурою, яка включатиме дослідження, припис про виконання закону і судову заборону. РПЦ і афілійовані з нею структури не зможуть використовувати державне і комунальне майно, а перехід громад до української помісної православної церкви буде значно спрощено”, — зазначає В’ятрович.
Зазначимо, цей проєкт депутати підтримали у першому читанні ще у жовтні 2023 року, проте через значний “поправковий спам” авторства проросійських нардепів та спроби зупинити розгляд через подання заяв про необхідність розгляду проєкту Венеціанською комісією підготовка тексту законопроєкту була завершена в кінці січня.
Так, до проєкту було подано близько 1200 правок. Значна частина з них є “поправковим спамом” авторства проросійських нардепів Євгенія Шевченка та Артема Дмитрука. Крім того, частину правок подали скандальні нардепи від фракції “Слуга народу” Павло Халімон, Євгеній Брагар та Сергій Литвиненко. Також кілька десятків правок подав лідер депутатської групи ПЗЖМ Юрій Бойко.
Аби сповільнити розгляд законопроєкту, 50 депутатів вимагали у голови Верховної Ради Руслана Стефанчука звернутися до Венеціанської комісії щодо висновку про урядовий законопроєкт № 8371, який пропонує заборонити московську “церкву” в Україні.
Цей законопроєкт Рух ЧЕСНО оголосив маркерним, а отже аналітики зафіскують поіменні результати голосування у другому читанні у профілях нардепів на Політхабі. Раніше, під час голосування у першому читанні, Рух ЧЕСНО вже аналізував хто з нардепів "випарувався” і голосував проти заборони “московської “церкви”.
"За” законопроєкт №8371 у першому читанні проголосувало 267 нардепів, найбільший відсоток голосів дали фракції “ЄС”, “Голос” та “Слуга народу”. Показово, що “проти” голосували переважно нардепи із груп ПЗЖМ та “Відновлення України”, які утворились після заборони проросійської партії ОПЗЖ, а також позафракційний мажоритарник Дмитро Шпенов.
Тоді перед голосуванням Юрій Бойко з трибуни заявив, що церква в Україні відділена від держави, а настоятель московського патріархату Онуфрій (Орест Березовський), який прийняв російських полонених окупантів у Києво-Печерській лаврі та поширював російську пропаганду, є патріотом: “Від себе особисто, я знаю владику Онуфрія настоятеля Української православної церкви. Він є патріотом України і користується довірою вірян”.
-
Суспільне показало священника-старообрядця з Чернівців, який порвав з Московською метрополією ще у 2018 році, коли благословив військового на захист України
-
На Буковині поліція оштрафувала московських попів на 425 гривень, за організацію "хресної ходи" до Свято-Успенського чоловічого монастиря
-
Мешканці села Вовчинець на Буковині виявили ікони російських царів та воєноначальників у колишній московській церкві, яка перейшла до ПЦУ
-
ПЦУ створила комісію, яка дослідить появу портретів бізнесменів на стінах собору Луцька. Після скандалу їх образи замалювали
-
У Чернівцях московським попам нарахували штраф за незаконне користування храмом
-
"УПЦ втратила довіру людей" - священик із Заставни Василь Левченко, розповів, чому перейшов з Московського патріархату до ПЦУ