Депутати Чернівецької обласної ради просять заборонити Московський патріархат в Україні (СПИСОК ПОІМЕННОГО ГОЛОСУВАННЯ)

У Чернівцях депутати облради проголосували за звернення до президента, Кабміну та Верховної Ради щодо заборони Української православної церкви та інших релігійних організацій з центром у Москві. За це проголосували 33 депутати, двоє утримались і троє виступили проти.

Депутати Чернівецької обласної ради підтримали звернення до Верховної Ради, Президента України та Кабінету Міністрів щодо заборони діяльності Української православної церкви в єдності з московським патріархатом, релігійних організацій з центром в країні-агресорі на території України. За відповідне рішення проголосували 33 обранців, троє - проти, двоє утрималися.

У зверненні, зокрема, вказано, що російська православна церква в Україні, яка іменує себе «Українською православною церквою», є підпорядкованою Кремлю структурою та неодноразово виявляла свою антидержавну позицію.

До війни ця організація масштабно просувала ідеї «русского мира», «братства» з росією, роздмухувала внутрішні протиріччя в українському суспільстві на релігійному ґрунті, йдеться в повідомленні Чернівецької облради.

Тож депутати обласної ради звернулися до вищого керівництва держави щодо:

розробки механізму заборони УПЦ МП та внесення змін до Закону України «Про свободу совісті та релігійні організації» стосовно заборони діяльності релігійних організацій (об'єднань), які входять до структури (є частиною) релігійної організації (об’єднання), керівний центр (управління) якої перебуває за межами України в державі, яка визнана такою, що здійснила військову агресію проти України та/або тимчасово окупувала частину території України;

забезпечення невідкладної реєстрації документів релігійних організацій громад, які змінили підпорядкування у канонічних та організаційних питаннях, ухваливши рішення про перехід до Православної церкви України;

забезпечення швидкого та дієвого реагування правоохоронних органів на всі виявлені факти співпраці з агресором і здійснення антиукраїнської пропаганди з боку священнослужителів російської православної церкви в Україні (УПЦ МП).

Що відомо

  • 27 грудня Конституційний суд дійшов висновку, що закон, який вимагає перейменування Української православної церкви Московського патріархату із вказуванням на її приналежність до Росії, відповідає нормам Конституції.
  • 10 листопада депутати Чернівецької міськради звернулися до президента та голови Верховної Ради з закликом прийняти закон про заборону діяльності УПЦ МП.
  • 14 грудня правоохоронці проводили контррозвідувальні заходи в монастирях УПЦ в Хрещатику та Кулівцях. Там шукали заборонені предмети та людей, які можуть нести шкоду державному суверенітету. Загалом такі перевірки проводили ще у дев'яти областях України.
  • 11 грудня президент ввів у дію рішення РНБО щодо персональних санкцій проти семи церковних діячів УПЦ МП, зокрема й митрополита Чернівецько-Буковинської єпархії Мелетія.
  • Суспільне сконтактувало з Чернівецько-Буковинською єпархією з проханням, аби митрополит Мелетій дав коментар з приводу санкцій. Там відповіли, що наразі Мелетій утримується від коментарів для медіа.
  • 25 листопада у соборі УПЦ в Чернівцях працівники СБУ провели обшуки. Згодом заявили, що знайшли документи, які підтверджують наявність російського громадянства у керівників єпархії. Також виявили "методички" від кураторів з Москви нібито щодо того, як проводити церковні літургії після повномасштабного вторгнення.
  • Митрополит Чернівецький і Буковинський УПЦ Мелетій прокоментував обшуки СБУ в єпархії. Він заперечив наявність у себе російського громадянства. Мелетій вважає, що обшуки провели, аби видати його за злочинця.


 Купити квартиру в Чернівцях
Коментарі:
Більше новин по темі:
Не пропускайте важливих новин!
Увімкніть сповіщення, та отримуйте новини моментально після публікації