Чудес стане менше: Ватикан посилив правила визнання певних подій чудесами

Римо-католицька Церква посилила правила розгляду незвичайних явищ для визнання їх чудесами. За новими правилами, єпископи більше не можуть самостійно визнавати надприродне походження тієї чи іншої події. Вони повинні консультуватися з верхівкою Церкви у Ватикані.

За словами церковних ієрархів, в останні роки зросла кількість повідомлень про нібито "чудеса", які на перевірку виявлялися шахрайством, пише Радіо Свобода.

У прийнятому документі, який замінить попередні правила від 1978 року, зазначено, що кожне повідомлення про нібито надприродну подію має ретельно розслідувати команду священиків. Кардинал Віктор Мануель Фернандес попередив, що в питаннях про визнання свідчень про чудеса потрібно виявляти крайню обережність, оскільки шахраї можуть використовувати довірливість віруючих заради вигоди, набуття влади, популярності, суспільної затребуваності та в інших особистих цілях.

Парафіяни часто повідомляють про видіння, в якому ним є Христос чи святі, про зображення Ісуса чи Богородиці, які починають спливати сльозами або кровоточити, прояви лику Христа чи Мадонни на різних поверхнях, від деревини до смаженого хліба, та інші події, які вони вважають чудовими. Таких повідомлень побільшало в епоху соцмереж.

Офіційне визнання події дивом трапляється рідко. Розгляд свідчень Святим престолом може тривати десятиліттями. Так, серія нібито надприродних появ Діви Марії в Амстердамі в 1940-х і 1950-х роках розглядалася Ватиканом близько 70 років, поки в 2020 році Церква не винесла вердикту, що дива не було. Деякі свідчення – наприклад, передбачувані явища Богородиці у боснійському селі Меджугір'я – досі перебувають на розгляді Ватикану.


 Купити квартиру в Чернівцях
Коментарі:
Більше новин по темі:
Не пропускайте важливих новин!
Увімкніть сповіщення, та отримуйте новини моментально після публікації