Чернівецький суд дозволив попові УПЦ МП, який казав, що "Крим і Донбас – це не Україна", надалі займатися релігійною діяльністю

Чернівецький апеляційний суд пом'якшив вирок священнику московського патріархату Дмитрові Зав’яльцю з смт. Глибока, який під час похорону воїна у селі Черепківка заявляв, що Крим і Донбас – не українська земля і українцям там не раді

Відповідне рішення опубліковане в Єдиному реєстрі судових рішень, пише Еспресо.

У березні 2023 року на похороні воїна представник УПЦ МП Дмитро Зав'ялець говорив, що українців дуже не люблять в Криму і на Донбасі, тому їм там не місце.

"При похованні тіла отець Дмитро з Глибоцької церкви дуже негативно висловлювався щодо України. Казав, що Крим – це не наша земля, Донбас – це також не наша земля. І це при тому, що поруч сиділи двоє хлопців із Донбасу після поранення та контузії. Вони стояли і мало не плакали, що таке говорилося", – розповів військовослужбовець, який був присутній на похованні.

Також Зав'ялець казав, що це війна Росії з Америкою на території України, і закликав людей не йти на війну. Військові, присутні на похороні, наголошували, що не перервали проросійську проповідь лише тому, що їхню поведінку обмежував статут.

Фото: Глибоцька ОТГ

Через проросійську агітацію Глибоцький районний суд визнав Зав'яльця винним у колабораційній діяльності та публічному запереченні збройної агресії проти України. Чоловіка позбавили права обіймати посади в релігійних організаціях та здійснювати діяльність пов`язану з публічними виступами на 12 років.

Однак 23 січня Чернівецький апеляційний суд пом'якшив вирок. Судді виключили з вироку обтяжуючу обставину – вчинення кримінального правопорушення в період дії умов воєнного стану і, як наслідок, частково задовольнили апеляційну скаргу.

Зав'яльцю дозволили обіймати посади в релігійних організаціях. Заборону на діяльність, пов'язану з публічними виступами, залишили без змін.


 Купити квартиру в Чернівцях
Коментарі:
Більше новин по темі:
Не пропускайте важливих новин!
Увімкніть сповіщення, та отримуйте новини моментально після публікації